ME U18: Polki powalczyły z faworytem. Francja lepsza po przerwie

W swoim drugim meczu podczas Mistrzostw Europy U18 Polki przegrały z Francuzkami 53:60. Podopieczne Macieja Gordona długo były w grze o sukces, ale na finiszu faworytki pokazały klasę.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
"Trójkolorowe" są faworytkami grupy, ale i kandydatkami do medali. Polki pokazały jednak, że są w stanie rywalizować z najlepszymi.

W sprawieniu niespodzianki na pewno nie pomogło 21 strat i słaba skuteczność w rzutach zza łuku (3/12). 16 "oczek" wywalczyła Martyna Leszczyńska, 14 dołożyła Natalia Klimek, a 12 Liliana Banaszak.

Polki dobrze weszły w mecz i po pierwszej kwarcie prowadziły 16:12. Jeszcze na przerwę podopieczne Macieja Gordona schodziły będąc na czele.

Francuzki po przerwie zaczęły jednak przejmować inicjatywę i już w trzeciej ćwiartce odskoczyły na dziewięć "oczek" (41:32). Nasze młode koszykarki dzielnie walczyły, ale rywalki nie wypuściły już triumfu z rąk. Taki stan rzeczy sprawia, że "Trójkolorowe" wygrały "polską" grupę.

Na zakończenie tej fazy turnieju Biało-Czerwone zagrają w poniedziałek z Rosjankami. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 14:15.

Po dwóch meczach Biało-Czerwone mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W sobotę - na inaugurację - wygrały z Irlandkami 64:44.

Polska - Francja 53:60 (16:12, 11:14, 14:18, 12:16) Polska: Martyna Leszczyńska 16, Natalia Klimek 14, Liliana Banaszak 12, Wiktoria Kuczyńska 4, Aleksandra Zięmborska 4, Łucja Grzenkowicz 2, Zuzanna Kulińska 1, Aleksandra Wojtala 0, Weronika Hipp 0, Olga Trzeciak 0, Anna Winkowska 0.