ME U18: Klimek nie wystarczyła, Rosjanki lepsze od Polek

Drugiej porażki podczas Mistrzostw Europy U18 doznały Polki. Tym razem lepsze okazały się Rosjanki, które triumfowały 75:67. Biało-Czerwonym nie pomógł bardzo dobry występ Natalii Klimek.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Polki nie były faworytem tego starcia, ale ponownie - pomimo porażki - pokazały się z niezłej strony. Mecz przegrały zdecydowanie na tablicach, gdzie Rosjanki zaliczyły aż 62 zbiórki, z czego 18 pod atakowanym koszem.

Po stronie Polek szalała Natalia Klimek. Nasza rzucająca grała odważnie i nie bała się brać odpowiedzialności za wynik na swoje barki. W całym meczu uzbierała 23 oczka i 8 zbiórek.

To po jej trójce w samej końcówce Biało-Czerwone przegrywały tylko 67:70. Niestety w ostatniej minucie punkty zdobywały już tylko rywalki.

Podopieczne trenera Macieja Gordona niemal całą drugą połowę goniły wynik i były w bliskim kontakcie. Niekiedy jednak proste błędy w defensywie czy straty, po których rywalki notowały łatwe punkty z kontry, nie pozwoliły ostatecznie odmienić losów pojedynku.

Obok Klimek na pewno wyróżnić należy Lilianę Banaszak, która dzielnie biła się pod koszami i skompletowała double-double. Cztery trójki z kolei - podobnie jak Klimek - zaliczyła Weronika Hipp.

Do fazy pucharowej Biało-Czerwone awansują zatem z trzeciego miejsca. Druga będzie Rosja, z pierwsza Francja. W walce o ćwierćfinał Polki zagrają najprawdopodobniej z Hiszpankami.

Rosja - Polska 75:67 (16:19, 20:13, 18:19, 21:16) Polska: Natalia Klimek 23, Weronika Hipp 12, Liliana Banaszak 11 (12 zb), Martyna Leszczyńska 8, Aleksandra Wojtala 4, Wiktoria Kuczyńska 3, Aleksandra Zięmborska 3, Zuzanna Kulińska 2, Łucja Grzenkowicz 1, Anna Winkowska 1, Olga Trzeciak 0, Bożena Puter 0.