El. MŚ 2019: Litwa z awansem, Polacy coraz wyżej

Koszykarze Litwy, jako czwarty zespół z Europy, wywalczyli awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W tabeli grupy J w górę przesunęli się Polacy, którzy pokonali Chorwatów.

Jacek Konsek
Jonas Maciulis i Mantas Kalnietis Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: Jonas Maciulis i Mantas Kalnietis

Aż dwie dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia meczu w Wilnie, gdzie Litwini pokonali Holendrów 95:93. Dzięki tej wygranej uzyskali awans na mistrzostwa świata jako czwarta drużyna ze Starego Kontynentu. Mantas Kalnietis trafił w samej końcówce ważną trójkę i z 21 punktami okazał się najlepszym graczem ekipy trenera Adomaitisa.

Niemniej emocji było w Debreczynie, gdzie Włosi po świetnej czwartej kwarcie pokonali Węgrów 69:63 i zrobili duży krok w kierunku awansu na MŚ. Luigi Datome zdobył 18 punktów i zebrał siedem piłek dla Italii.

Przypomnijmy, że polscy koszykarze pokonali Chorwację 79:74 i przedłużyli swoje szanse na grę o bilet do Chin. W kolejnym okienku reprezentacyjnym zagramy z Holandią (29 listopad) oraz Włochami (2 grudzień).

Litwa - Holandia 95:93
(Kalnietis 21, Bendzius 14, Lekavicius 14 - Kloof 19, Van der Mars 16, Hammink 13)

Węgry - Włochy 63:69
(Vojvoda 25, Benke 9, Goloman 9 - Datome 18, Biligha 11, Melli 11)

El. MŚ 2019: Grupa J