Sparingowo w I lidze: Pogoń Prudnik potwierdziła dobrą formę. Elektrobud-Investment ZB i SKK w finale Mazovia Cup

Koszykarze Pogoni Prudnik wygrali turniej o puchar marszałka województwa opolskiego. W finale pokonali Jamalex Polonię 1912 Leszno 93:85.

Patryk Neumann
Tomasz Nowakowski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Tomasz Nowakowski
Ekipa prowadzona przez Tomasza Michalaka potwierdziła dobrą formę i zrewanżowała się rywalom za porażkę w finale turnieju w Tychach (93:97). Gospodarze wysoko wygrali pierwszą kwartę. Później kontrolowali sytuację, choć przyjezdni w czwartej kwarcie zniwelowali stratę do kilku "oczek". Dla Pogoni 20 punktów zdobył Tomasz Nowakowski, a 16 rzucił Tomasz Prostak. Kolejny dobry mecz rozegrał również Kacper Stalicki, który po dwóch latach powrócił do Prudnika. Dla Jamalex Polonii najwięcej rzucili Mateusz Stawiak i Adrian Mroczek-Truskowski.

Mała niespodzianka w meczu o trzecie miejsce. Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał z Futurenet Śląskiem Wrocław 89:80. Beniaminek prowadził nawet różnicą 18 punktów. Faworyzowany zespół grał ponownie bez Roberta Skibniewskiego i Aleksandra Leńczuka. Liderami Futurenet Śląska byli Norbert Kulon i Aleksander Dziewa. Górnik Trans.eu miał jednak świetnie dysponowanych Piotra Niedźwiedzkiego oraz Rafała Glapińskiego.

Zawody w Prudniku się zakończyły, a w Pruszkowie rozpoczęła się Mazovia Cup. W finale gospodarze zagrają z SKK Siedlce. Elektrobud-Investment ZB nie bez problemów ograł II-ligowe Żubry Leo-Sped Białystok. Niżej notowany zespół prowadził nawet w trzeciej kwarcie różnicą 16 punktów, ale uległ 69:79. Dla gospodarzy 22 punkty zdobył Karol Kamiński. Wspierali go Łukasz Paul i Robert Cetnar.

SKK wygrał wszystkie kwarty. Cały mecz z Księżakiem Syntex Łowicz zakończył zwycięstwem 86:62. Dla podopiecznych Michała Spychały był to udany rewanż za porażkę sprzed kilku dni. W Kutnie ulegli temu samemu przeciwnikowi 59:70.

W ostatnim meczu przed startem rozgrywek porażki z II-ligowym AZS-em Częstochowa doznał AZS AGH Kraków (73:87). Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w beniaminku I ligi szansę dostali głównie zmiennicy. Wyjątkiem był Iwan Wasyl, który zdobył 26 punktów. Ten koszykarz również we wcześniejszych sparingach potwierdzał wysoką dyspozycję.

Wyniki:

Pogoń Prudnik - Jamalex Polonia 1912 Leszno 93:85 (28:17, 28:29, 18:19, 19:20)

Pogoń: Nowakowski 20, Prostak 16, Stalicki 15, Pisarczyk 10, Mordzak 9, Krawczyk 7, Antczak 5, Szpyrka 5, Poznański 3, Sroka 3.

Jamalex Polonia: Stawiak 24, Mroczek-Truskowski 20, Marc-Oscar Sanny 11, Stanferd Sanny 11, Trubacz 8, Kutta 7, Milczyński 4, Nawrocki 0.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Futurenet Śląsk Wrocław 89:80 (18:11, 22:21, 28:18, 21:30)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 23, Glapiński 17, Kruszczyński 11, Krzywdziński 11, Der 10, Spała 6, Wróbel 6, Durski 5, Jeziorowski 0.

Futurenet Śląsk: Norbert Kulon 27, Dziewa 19, Żeleźniak 9, Krakowczyk 7, Musiał 7, Pietras 5, Maksym Kulon 2, Tomczak 2, Michałek 2, Bożenko 0.

SKK Siedlce - KS Księżak Syntex Łowicz 86:62 (20:16, 18:15, 24:15, 24:16)

Punkty dla SKK: Strzelecki 17, Wróbel 14, Pabianek 13, Pławucki 11, Król 10, Sobiło 7, Sirijatowicz 6, Janik 3, Kołodziński 3, Nędzi 2.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Żubry Leo-sped Białystok 79:69 (12:21, 14:18, 25:12, 28:18)

Elektrobud-Investment ZB: Kamiński 22, Paul 19, Cetnar 17, Paszkiewicz 5, Ornoch 4, Hałas 3, Tradecki 3, Olszewski 2, Miłak 2, Wieluński 2, Drewniak 0.

Najwięcej dla Żubrów Leo-sped: Wielechowski 14, Czosnowski 10, Wróblewski 10.

AZS AGH Kraków - AZS Częstochowa 73:87

Punkty dla AZS AGH: Wasyl 26, Mamcarczyk 9, Nowacki 7, Pachołek 7, Jewuła 6, Koperski 6, Czerwonka 5, Kędel 5, Borówka 2, Jakubek 0.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 113:77 (25:25, 19:24, 38:12, 31:16)

Punkty dla GKS-u: Szymczak 24, Maj 19, Hałas 17, Wieloch 15, Zmarlak 15, Taisner 9, Majka 7, Bogdanowicz 5, Fenrych 2.

Czy Pogoń Prudnik awansuje do play-offów?