Sparingowo w I lidze: Pogoń Prudnik potwierdziła dobrą formę. Elektrobud-Investment ZB i SKK w finale Mazovia Cup

Koszykarze Pogoni Prudnik wygrali turniej o puchar marszałka województwa opolskiego. W finale pokonali Jamalex Polonię 1912 Leszno 93:85.

Patryk Neumann
Tomasz Nowakowski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Tomasz Nowakowski
Ekipa prowadzona przez Tomasza Michalaka potwierdziła dobrą formę i zrewanżowała się rywalom za porażkę w finale turnieju w Tychach (93:97). Gospodarze wysoko wygrali pierwszą kwartę. Później kontrolowali sytuację, choć przyjezdni w czwartej kwarcie zniwelowali stratę do kilku "oczek". Dla Pogoni 20 punktów zdobył Tomasz Nowakowski, a 16 rzucił Tomasz Prostak. Kolejny dobry mecz rozegrał również Kacper Stalicki, który po dwóch latach powrócił do Prudnika. Dla Jamalex Polonii najwięcej rzucili Mateusz Stawiak i Adrian Mroczek-Truskowski.

Mała niespodzianka w meczu o trzecie miejsce. Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał z Futurenet Śląskiem Wrocław 89:80. Beniaminek prowadził nawet różnicą 18 punktów. Faworyzowany zespół grał ponownie bez Roberta Skibniewskiego i Aleksandra Leńczuka. Liderami Futurenet Śląska byli Norbert Kulon i Aleksander Dziewa. Górnik Trans.eu miał jednak świetnie dysponowanych Piotra Niedźwiedzkiego oraz Rafała Glapińskiego.

Zawody w Prudniku się zakończyły, a w Pruszkowie rozpoczęła się Mazovia Cup. W finale gospodarze zagrają z SKK Siedlce. Elektrobud-Investment ZB nie bez problemów ograł II-ligowe Żubry Leo-Sped Białystok. Niżej notowany zespół prowadził nawet w trzeciej kwarcie różnicą 16 punktów, ale uległ 69:79. Dla gospodarzy 22 punkty zdobył Karol Kamiński. Wspierali go Łukasz Paul i Robert Cetnar.

SKK wygrał wszystkie kwarty. Cały mecz z Księżakiem Syntex Łowicz zakończył zwycięstwem 86:62. Dla podopiecznych Michała Spychały był to udany rewanż za porażkę sprzed kilku dni. W Kutnie ulegli temu samemu przeciwnikowi 59:70.

W ostatnim meczu przed startem rozgrywek porażki z II-ligowym AZS-em Częstochowa doznał AZS AGH Kraków (73:87). Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w beniaminku I ligi szansę dostali głównie zmiennicy. Wyjątkiem był Iwan Wasyl, który zdobył 26 punktów. Ten koszykarz również we wcześniejszych sparingach potwierdzał wysoką dyspozycję.

Wyniki:

Pogoń Prudnik - Jamalex Polonia 1912 Leszno 93:85 (28:17, 28:29, 18:19, 19:20)

Pogoń: Nowakowski 20, Prostak 16, Stalicki 15, Pisarczyk 10, Mordzak 9, Krawczyk 7, Antczak 5, Szpyrka 5, Poznański 3, Sroka 3.

Jamalex Polonia: Stawiak 24, Mroczek-Truskowski 20, Marc-Oscar Sanny 11, Stanferd Sanny 11, Trubacz 8, Kutta 7, Milczyński 4, Nawrocki 0.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Futurenet Śląsk Wrocław 89:80 (18:11, 22:21, 28:18, 21:30)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 23, Glapiński 17, Kruszczyński 11, Krzywdziński 11, Der 10, Spała 6, Wróbel 6, Durski 5, Jeziorowski 0.

Futurenet Śląsk: Norbert Kulon 27, Dziewa 19, Żeleźniak 9, Krakowczyk 7, Musiał 7, Pietras 5, Maksym Kulon 2, Tomczak 2, Michałek 2, Bożenko 0.

SKK Siedlce - KS Księżak Syntex Łowicz 86:62 (20:16, 18:15, 24:15, 24:16)

Punkty dla SKK: Strzelecki 17, Wróbel 14, Pabianek 13, Pławucki 11, Król 10, Sobiło 7, Sirijatowicz 6, Janik 3, Kołodziński 3, Nędzi 2.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Żubry Leo-sped Białystok 79:69 (12:21, 14:18, 25:12, 28:18)

Elektrobud-Investment ZB: Kamiński 22, Paul 19, Cetnar 17, Paszkiewicz 5, Ornoch 4, Hałas 3, Tradecki 3, Olszewski 2, Miłak 2, Wieluński 2, Drewniak 0.

Najwięcej dla Żubrów Leo-sped: Wielechowski 14, Czosnowski 10, Wróblewski 10.

AZS AGH Kraków - AZS Częstochowa 73:87

Punkty dla AZS AGH: Wasyl 26, Mamcarczyk 9, Nowacki 7, Pachołek 7, Jewuła 6, Koperski 6, Czerwonka 5, Kędel 5, Borówka 2, Jakubek 0.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 113:77 (25:25, 19:24, 38:12, 31:16)

Punkty dla GKS-u: Szymczak 24, Maj 19, Hałas 17, Wieloch 15, Zmarlak 15, Taisner 9, Majka 7, Bogdanowicz 5, Fenrych 2.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Pogoń Prudnik awansuje do play-offów?