Brose Baskets Bamberg nie dał szans Anwilowi Włocławek

Anwil Włocławek w sparingowym spotkaniu przegrał na wyjeździe z Brose Baskets Bamberg 70:91. Czołowa drużyna z Niemiec zaaplikowała Rottweilerom aż 17 trójek.

Jacek Konsek
zawodnicy Anwilu Włocławek Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: zawodnicy Anwilu Włocławek

Przez ponad 20 minut Anwil dotrzymywał półfinaliście ostatnich rozgrywek w Niemczech. Po remisowej zarówno pierwszej, jak i drugiej kwarcie, prawdziwe strzelanie rozpoczęli gospodarze. Nie do zatrzymania w trzeciej odsłonie był Arnoldas Kulboka, który trafił pięć trójek, notując na swoim koncie 19 z 33 punktów zespołu. Jeszcze lepiej w przekroju całego spotkania spisał się Stevan Jelovac. Doświadczony serbski podkoszowy zgromadził 26 punktów, będąc najlepszym strzelcem drużyny z Bamberga.

Brose w całym meczu trafiło aż 17 trójek, z czego 13 po przerwie. W dwóch ostatnich kwartach mistrzowie Polski stracili w sumie 59 punktów! W ekipie trenera Milicicia najwięcej punktów zdobył Michał Michalak - 13, "oczko" mniej dołożył Walerij Lichodiej.

Brose Baskets Bamberg - Anwil Włocławek 91:70 (13:13, 19:19, 33:19, 26:19)

Brose: Stevan Jelovac 26, Arnoldas Kulboka 19, Augustine Rubit 16, Cliff Alexander 7,  Maurice Stuckey 6, Tyrese Rice 3, Daniel Schmidt 3, Louis Olinde 2, Leon Kratzer 0, Patrick Heckmann 0.

Anwil: Michał Michalak 13, Walerij Lichodiej 12, Mateusz Kostrzewski 11, Josip Sobin 10, Chase Simon 9, Szymon Szewczyk 4, Vladimir Mihailović 3, Kamil Łączyński 3, Igor Wadowski 3, Nikola Marković 2, Łukasz Komenda 0.

Czy Anwil będzie w stanie wyjść z grupy w rozgrywkach Ligi Mistrzów?