NBA: Lakers przegrali wygrany mecz. LeBron znów nie pomógł

Los Angeles Lakers po dogrywce przegrali z San Antonio Spurs 142:143 we wtorkowym meczu ligi NBA. Jeziorowcom w odniesieniu zwycięstwa nie pomógł LeBron James, choć zanotował efektowne statystyki.

Jacek Konsek
LeBron James Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: LeBron James

Patrząc w statystyki LeBrona Jamesa można by napisać, że kolejny bardzo udany występ w jego wykonaniu. 32 punkty, 14 asyst i osiem zbiórek robią wrażenie. Nowy gwiazdor Los Angeles Lakers trafił co prawda trójkę na dogrywkę, ale w końcówce doliczonego czasu gry niespodziewanie chybił dwa rzuty wolne. Drogi do kosza nie znalazła także jego próba w ostatniej akcji spotkania. Tym samym San Antonio Spurs triumfowali 143:142, a Jeziorowcy nadal pozostają bez wygranej (0-3).

Bohaterem Ostróg okazał się Patrick Mills, który trafił zwycięski rzut z półdystansu. Co ciekawe, jeszcze na 55 sekund przed końcem dogrywki to gospodarze prowadzili 142:136 i byli o krok od wygranej. Fenomenalnie w zespole gości spisał się LaMarcus Aldridge, autor 37 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst. 32 "oczka", 14 asyst i osiem zbiórek dołożył DeMar DeRozan.

Szósty wybór tegorocznego draftu Jonathan Isaac błysnął w meczu Orlando Magic z Boston Celtics. Drużyna z Florydy, która w zeszłym sezonie miała bilans 8-33 poza własną halą, teraz niespodziewanie ograła dużo wyżej notowanego rywala. Isaac zdobył 18 punktów, miał 12 zbiórek, a w samej końcówce, z dużym spokojem trafił kluczowy rzut z półdystansu. Lepszy od niego w Magii był tylko Nikola Vucevic, autor 24 punktów i 12 zbiórek.

Toronto Raptors z bilansem 4-0 są obecnie najlepszą drużyną w NBA. Kanadyjska ekipa pewnie pokonała Charlotte Hornets 127:106, kontrolując wydarzenia przez całe 48 minut. Szerszenie przystępowali do tego meczu jako drużyna z największą liczbą trójek w tym sezonie (49), jednak przeciwko Raptorkom zanotowali mizerne 9/28 w tym elemencie.

Kawhi Leonard z 22 punktami okazał się najlepszym zawodnikiem Raps. Kyle Lowry dołożył 16 "oczek" i 14 asyst. Po drugiej stronie brylował Kemba Walker, autor 26 punktów. Snajper gości ze średnią 33 "oczek" notuje świetny początek sezonu.

Wyniki:

Boston Celtics - Orlando Magic 90:93 (19:28, 26:20, 25:27, 20:18)
(Irving 22, Horford 15, Hayward 11 - Vucevic 24, Isaac 18, Fournier 14)

Toronto Raptors - Charlotte Hornets 127:106 (31:22, 31:25, 35:32, 30:27)
(Leonard 22, Valanciunas 17, Lowry 16 - Walker 26, Lamb 16, Batum 13)

Milwaukee Bucks - New York Knicks 124:113 (33:29, 38:23, 17:35, 36:26)
(Antetokonmpo 31, Middleton 30, Bledsoe 16 - Hardaway 24, Burke 19, Hezonja 18)

Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 101:91 (25:28, 25:21, 22:24, 29:18)
(Butler 20, Towns 17, Gibson 13 - Bogdanović 20, Oladipo 20, Turner 16)

Dallas Mavericks - Chicago Bulls 115:109 (31:28, 28:33, 29:23, 27:25)
(Matthews 20, Doncić 19, Jordan 18 - LaVine 34, Parker 20, Holiday 16)

Utah Jazz - Memphis Grizzlies 84:92 (22:19, 24:28, 17:23, 21:22)
(Crowder 15, Mitchell 14, Gobert 11 - Conley 23, Gasol 18, Mack 12)

Portland Trail Blazers - Washington Wizards 124:125 (32:28, 30:34, 15:16, 34:33, 13:14)
(Lillard 29, Nurkic 22, Aminu 16 - Morris 28, Beal 25, Oubre 22)

Golden State Warriors - Phoenix Suns 123:103 (32:23, 38:24, 36:34, 17:22)
(Curry 29, Durant 22, Thompson 16 -Booker 28, Warren 27, Ayton 20)

Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 142:143 (26:40, 34:25, 36:34, 32:29,14:15)
(Kuzma 37, James 32, Hart 20 - Aldridge 37, DeRozan 32, Gay 16)

Czy Los Angeles Lakers pod wodzą LeBrona Jamesa awansują do play off?