NBA: triple-double LeBrona na oczach Bryanta! Lakers zatrzymali Nuggets

74. w karierze triple-double zanotował LeBron James, który poprowadził Los Angeles Lakers do wygranej nad Denver Nuggets 121:114. Jeziorowcy wygrali już drugi mecz z rzędu.

Jacek Konsek
LeBron James Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: LeBron James

To pierwsze triple-double LeBrona Jamesa jako zawodnika Los Angeles Lakers, a zarazem 74. w karierze. W Kalifornii coraz lepsze humory, bowiem Jeziorowcy nie dość, że pokonali świetnie spisujących się w tym sezonie Denver Nuggets, to na dodatek zanotowali już drugie z rzędu zwycięstwo.

Kobe Bryant osobiście oklaskiwał wyczyny Jamesa, który zgromadził 28 punktów, rozdał 11 asyst i zebrał 11 piłek. Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcem czwartej kwarty był remis 108:108. Finisz należał jednak do Lakers, a obok Jamesa, kolejne świetne zawody rozegrał Kyle Kuzma. W decydujących fragmentach to on postawił kropkę nad "i", trafiając ważne rzuty. W sumie zgromadził 22 punkty, punkt mniej miał JaVale McGee.

Mały sukces w wykonaniu Detroit Pistons. Tłoki pokonały Cleveland Cavaliers 110:103, dzięki czemu odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu na rozpoczęcie sezonu. To najlepszy start od rozgrywek 2008/2009. Na drugim biegunie znajdują się z kolei Kawalerzyści, bowiem 0-5 to ich najgorszy początek od 15 lat!

Blake Griffin po rekordzie kariery i 50 punktach, tym razem zgromadził 26 "oczek" dla Pistons, tyle samo co Andre Drummond, który miał też aż 22 zbiórki. Wśród gości brylował Kyle Korver - 21 punktów. Warto dodać, że Cavs musieli sobie tego dnia radzić bez swojego lidera, Kevina Love'a.

Damian Lillard 34 ze swoich 41 punktów zdobył w drugiej połowie, dzięki czemu Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe Orlando Magic 128:114. Snajper drużyny ze stanu Oregon wraz z C.J. McCollumem (22 "oczka") byli autorami 22 z 26 ostatnich punktów swojego zespołu! Duet obwodowych graczy Blazers zapewnił im trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.