I liga: Rawlplug Sokół Łańcut rozbił Energę Kotwicę Kołobrzeg

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut nie mieli problemów z odniesieniem dziewiątego zwycięstwa w sezonie. W zaległym meczu 7. kolejki I ligi pokonali na wyjeździe Energę Kotwicę Kołobrzeg 90:68.

Patryk Neumann
zawodnicy Energi Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2018/19 Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: zawodnicy Energi Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2018/19
Ten mecz miał zdecydowanego faworyta. W ostatnich tygodniach w I lidze zdarzały się jednak niespodzianki. W Kołobrzegu niepokonany Rawlplug Sokół od początku zdominował zespół, który zamyka tabelę. Goście już po 10 minutach wygrywali 24:9. W tym czasie nie popełnili oni żadnej straty przy siedmiu Energi Kotwicy. Gospodarze trafili tylko cztery z 17 rzutów. Sam Dawid Zaguła zdobył więcej punktów (10) niż cała ekipa rywali.

W kolejnej odsłonie nic się nie zmieniło. Rawlplug Sokół miał chwilowy przestój, ale gdy ponownie podkręcił tempo uzyskał aż 28 punktów przewagi (43:15). Dopiero w trzeciej kwarcie Energa Kotwica odblokowała się zdobywając 26 punktów. To o cztery więcej niż we wcześniejszych 20 minutach. Nadal jednak różnica była wyraźna.

Ostatecznie gospodarze popełnili 22 straty przy ośmiu rywali. W czwartej kwarcie zniwelowali nawet różnicę do 14 punktów, ale Rawlplug Sokół zakończył mecz serią 8:0 i zwycięstwem 90:68. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Filip Małgorzaciak (24). Wśród miejscowych najlepszy był Damian Janiak. Miał najwięcej punktów (19), ale również zbiórek (sześć) i asyst (trzy).

Przed ekipą znad morza blisko dwa tygodnie przerwy, bo mecz 10. kolejki z Futurenet Śląskiem Wrocław rozegrała ona awansem. Rawlplug Sokół już w sobotę podejmie Eneę Astorię Bydgoszcz. W tym spotkaniu powalczy o pierwsze miejsce w tabeli. Jeżeli wygra zostanie samodzielnym liderem.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 68:90 (9:24, 13:21, 26:25, 20:20)

Energa Kotwica: Janiak 19, Bodych 11, Przyborowski 10, Zalewski 9, Stanios 7, Suliński 5, Grujić 3, Ryżek 2, Wrona 2, Dobriański 0, Lasota 0, Łukawski 0.

Rawlplug Sokół: Małgorzaciak 24, Zywert 12, Kulikowski 11, Pruefer 11, Zaguła 10, Fiszer 7, Sewioł 7, Klima 4, Inglot 3, Karolak 1.