NBA: poważna kontuzja i długa przerwa Rajona Rondo

W nocy z środy na czwartek Los Angeles Lakers pokonali Portland Trail Blazers (126:117), ale triumf przypłacili kontuzją Rajona Rondo. Rozgrywającego czeka długa przerwa.

Rafał Malinowski
Rajon Rondo Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Rajon Rondo
LeBron James zdobył aż 44 punkty i otarł się o triple-double, a Los Angeles Lakers odnieśli swoje czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując tym razem Portland Trail Blazers 126:117. Na nieszczęście jednak Lakers stracili w tym meczu jednego z zawodników. Jak się bowiem okazało, Rajon Rondo złamał rękę i czeka go dłuższa przerwa od gry w koszykówkę.

- On uderzył ręką o parkiet kiedy próbował przechwycić piłkę. Sztab medyczny dostarczy szczegółowych informacji. Wiem tylko, że czeka go kilka tygodni przerwy - skomentował trener L.A. Lakers - Luke Walton.

W meczu z Blazers Rondo spisał się przeciętnie. W ciągu 16 minut spudłował cztery rzuty z gry i feralnie zakończył rywalizację z zerowym dorobkiem punktowym. Przypomnijmy, że na początku sezonu zawodnik opuścił trzy spotkania po zawieszeniu za bójkę z Chrisem Paulem.

- Według mnie Rondo wykonuje znakomitą robotę, a zawodnicy liczą na jego umiejętności i przywódczy charakter. Oczywiście nie mamy takiego drugiego gracza w naszym zespole - dodał Walton.

Koszykarzy Lakers czeka teraz wyjazdowa seria spotkań na wschodzie. Najpierw zmierzą się oni z Orlando Magic, następnie z Miami Heat, a 22 listopada LeBron James zagra przeciwko byłemu klubowi, Cleveland Cavaliers.

Czy Lakers pokonają w kolejnym meczu Orlando Magic?