Nie mogło być inaczej. Polki rozgromiły Estonię na koniec eliminacji do EuroBasketu

Na zakończenie eliminacji do przyszłorocznego EuroBasketu Polki niejako zgodnie z planem rozgromiły w Bydgoszczy Estonki 82:51. Wynik nie może dziwić, bo rywalki były zdecydowanie najsłabszą drużyną w tej grupie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Agnieszka Kaczmarczyk PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Agnieszka Kaczmarczyk
Pojedynek od pierwszej do ostatniej minuty toczył się pod zdecydowane dyktando podopiecznych Arkadiusza Rusina, a końcowa różnica 31 punktów w pełni oddaje różnicę poziomów jakie reprezentują Polki i Estonki.

Najskuteczniejszą wśród Biało-Czerwonych okazała się Karolina Poboży, autorka 16 punktów i 6 zbiórek. 12 "oczek" dołożyła Karolina Puss.

Polki doskonale weszły w mecz, co tylko ułatwiło im zadanie i zbudowało pewność siebie - po 6 minutach meczu było bowiem 12:0. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrały różnicą aż 21 "oczek" układając sobie perfekcyjnie to spotkanie.

Kolejne kwarty były już tylko formalnością. Rusin spokojnie rotował składem, dając pograć całej "dwunastce", a przewaga i tak wzrastała. Pod koszem dominowała Poboży, a wszystkim dobrze kierowała najpierw Weronika Gajda (oszczędzana po przerwie), a potem Katarzyna Trzeciak.

Polki rozdały 24 asysty, co na pewno jest budujące. Dobrze dzieliły się piłką szukając otwartych pozycji. Po przerwie wpadło też w końcu kilka trójek (w całym meczu 5/17) i nawet przegrana ostatnia kwarta nie przeszkodziła w efektownym triumfie.

Polki ostatecznie eliminacje do przyszłorocznego EuroBasketu zakończyły z bilansem 2 zwycięstw i 4 porażek. Do włączenia się do walki o awans okazało się to jednak zdecydowanie za mało - niestety nie udało się "wyrwać" żadnego spotkania w starciach z faworytami grupy, czyli Turcją i Białorusią.

Polska - Estonia 82:51 (27:6, 18:18, 24:8, 13:19)

Polska: Karolina Poboży 16, Karolina Puss 12, Daria Marciniak 9, Katarzyna Trzeciak 8, Karina Szybała 8, Magdalena Szajtauer 7, Weronika Gajda 6, Angelika Stankiewicz 5, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Agata Dobrowolska 4, Monika Naczk 2, Roksana Schmidt 0.

Estonia: Kati Rausberg 14, Sofia Kosareva 7, Annika Koster 6, Anna Gret Asi 6, Janne Pulk 4, Johanna Eliise Teder 4, Mailis Pokk 4, Birgit Piibur 4, Jane Svilberg 2, Rosemary Rits 0, Katlin Korjus 0.