I liga: wyjazdowe przełamanie Jamalex Polonii 1912 Leszno

Bez większych problemów koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno poradzili sobie z beniaminkiem I ligi. Na otwarcie 13. Kolejki wygrali z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 78:62.
Patryk Neumann
Materiały prasowe / Na zdjęciu: koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno

Jamalex Polonia przerwała wyjazdową niemoc. Przed wizytą w Wałbrzychu przegrała w Siedlcach, Łowiczu i Krakowie. Szczególnie porażki z Księżakiem Syntex i AZS AGH były wyraźne. Trzeci beniaminek, choć przed tą kolejką plasował się najwyżej w tabeli, to nie postawił tak wymagających warunków.

Pierwsza połowa należała wyraźnie do gości. Początkowo mieli oni wyższą skuteczność, bo gospodarze trafili tylko 3/13 prób z gry. Później ten element się wyrównał, ale Górnik popełnił 11 strat przy zaledwie jednej rywali. Tylko trochę sytuację poprawiała dominacja beniaminka w zbiórkach (25:17). Liderami Jamalex Polonii byli Adam Kaczmarzyk i Kamil Chanas. Odrabiać straty starali się natomiast Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak oraz Hubert Kruszczyński.

Przyjezdni dwa razy uzyskiwali 14 punktów przewagi (21:7 i 31:17). Po chwili jednak tracili część zaliczki. Górnik Trans.eu po świetnym finiszu na przerwę schodził przegrywając tylko 32:39. To dawało nadzieję na ciekawszą rywalizację po zmianie stron.

Gospodarze faktycznie odrabiali straty. Po serii trafień z dystansu zmniejszyli różnicę do czterech "oczek". Odpowiedź ekipy z Leszna była jednak imponująca. Serią 8:0 zakończyła ona trzecią kwartę i prowadziła 62:50. W tym fragmencie Sześć punktów zdobył Marc-Oscar Sanny, a dwa dołożył Szymon Milczyński. To był decydujący moment. W ostatnich 10 minutach beniaminek nie odmienił losów meczu. Obie drużyny były wtedy nieskuteczne. W końcówce rezultat poprawiła Jamalex Polonia, która zwyciężyła 78:62 i nad piątkowym przeciwnikiem ma w tabeli dwa punkty przewagi.

Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Adam Kaczmarzyk (17), który trafił 4/6 prób z dystansu. Skuteczny był również Marc-Oscar Sanny - 16 punktów (7/10 z gry) i sześć asyst. Liderem Górnika był Hubert Kruszczyński - 18 punktów, dziewięć zbiórek i pięć asyst. Gospodarze skończyli mecz z 16 stratami przy pięciu rywali. Zmniejszyła się natomiast ich dominacja w zbiórkach (40:37).

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Jamalex Polonia 1912 Leszno 62:78 (13:23, 19:16, 18:23, 12:16)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 18, Glapiński 13, Ratajczak 12, Niedźwiedzki 11, Spała 3, Der 2, Wróbel 2, Durski 1, Jeziorowski 0, Krzywdziński 0.

Jamalex Polonia: Kaczmarzyk 17, Marc-Oscar Sanny 16, Chanas 11, Milczyński 11, Stanferd Sanny 6, Trubacz 6, Mroczek-Truskowski 5, Stawiak 4, Kutta 2, Nawrocki 0.