I liga: strzelanina w Łańcucie. Fenomenalny duet dał zwycięstwo

Niezwykle ofensywne widowisko obejrzeli kibice w Łańcucie. W rozgrywanym awansem meczu 22. kolejki I ligi koszykarzy Rawlplug Sokół pokonał Energę Kotwicę Kołobrzeg 104:93. Filip Małgorzaciak rzucił 35, a Kamil Zywert 28 punktów.

Patryk Neumann
Na zdjęciu Kamil Zywert, rozgrywający Rawlplug Sokoła WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu Kamil Zywert, rozgrywający Rawlplug Sokoła
Obie drużyny od początku były nastawione na atak. Więcej argumentów w takiej grze miał Rawlplug Sokół. Gospodarze budowali przewagę. Prowadzili nawet 30:18. Energa Kotwica jednak błyskawicznie odpowiadała. Po efektownej pierwszej kwarcie było 34:25. Łańcucianie trafili 11/15 prób z gry, a ich rywale 10/17. Po 14 punktów w tej odsłonie rzucili Filip Małgorzaciak i Łukasz Bodych. Miejscowy koszykarz miał większe wsparcie, bo 12 "oczek" dodał Kamil Zywert.

Szalona była końcówka drugiej kwarty. Gospodarze trafili trzy "trójki" w niespełna minutę i odskoczyli na 60:46. Serię zaczął Małgorzaciak, a dwa trafienia dołożył Bartłomiej Karolak. Goście nie załamali się, choć wcześniej byli już blisko doścignięcia przeciwnika. Patryk Przyborowski, Szymon Ryżek i Bodych zmniejszyli różnicę do sześciu "oczek" (60:54). Energa Kotwica była skuteczniejsza z gry, ale trafiła tylko 3/6 rzutów wolnych, a Rawlplug Sokół miał zdecydowanie więcej szans (15/20).

Po przerwie Energa Kotwica zaciekle goniła. Zbliżyła się nawet na punkt, ale nie zdołała wyjść na prowadzenie. Rawlplug Sokół przetrwał trudne chwile i zwyciężył 104:93. Goście wystrzelali się w 30 minut, bo w ostatniej kwarcie rzucili tylko 13 "oczek". W ten sposób na trzech meczach zakończyli serię zwycięstw. Rawlplug Sokół natomiast z bilansem 11-3 został liderem tabeli. Obie drużyny kolejne spotkania rozegrają w sobotę. Energa Kotwica w Krakowie zmierzy się z AZS AGH. Podopiecznych Dariusza Kaszowskiego czeka natomiast wyjazd do Pruszkowa na pojedynek z Elektrobud-Investment ZB.

Filip Małgorzaciak zakończył czwartkowy pojedynek z 35 punktami. Trafił 6/12 prób z dystansu i 4/5 za dwa oraz wszystkich dziewięć rzutów wolnych. Wspierał go Kamil Zywert - 28 punktów (10/15 z gry) i osiem asyst. Obaj mieli identyczny wskaźnik efektywności (32). Bartłomiej Karolak dołożył 17 "oczek" (5/11 za trzy), a Rafał Kulikowski 11 zbiórek.

Trzech liderów miała Energa Kotwica. Łukasz Bodych zdobył 20 punktów (9/12 z gry oraz siedem zbiórek). Patryk Przyborowski dołożył 18 "oczek" (7/9), a wszechstronne zawody zagrał Damian Janiak - 15 punktów, dziewięć asyst i pięć zbiórek.

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 104:93 (34:25, 26:29, 24:26, 20:13)

Rawlplug Sokół: Małgorzaciak 35, Zywert 28, Karolak 17, Klima 7, Zaguła 7, Sewioł 6, Pruefer 2, Fiszer 1, Kulikowski 1.

Energa Kotwica: Bodych 20, Przyborowski 18, Janiak 15, Grujić 12, Ryżek 10, Zalewski 9, Wrona 4, Stanios 3, Lasota 2, Suliński 0.