Półfinały LEGA Basket: Mocniejsze nerwy Angelico

Angelico Biella pokonała w drugim meczu półfinału play off Armani Jeans Mediolan 82:81. Koszykarze z Bielli potrzebowali dogrywki, aby zwyciężyć i dzięki temu wyrównali stan rywalizacji na 1-1.

Jacek Seklecki

Angelico Biella pokazała już we wcześniejszych meczach tegorocznego play off, że jest z przeciwnikiem, z którym trzeba się liczyć. Armani Jeans przekonało się o tym w pierwszym meczu tego półfinału, w którym to dopiero w ostatnich sekundach zapewniło sobie wygraną i prowadzenie w serii 1-0. Koszykarze z Bielli na własnym parkiecie chcieli jednak szybko odrobić straty.

Od początku grali szybko i skutecznie, ale mediolańczycy nie dawali za wygraną. Cała pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i oba zespoły grały na podobnej skuteczności z gry i zmieniały się prowadzeniem niemal w każdej akcji. To sprawiło, że po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili tylko 19:18, ale to właśnie oni wyglądali na rządniejszych zwycięstwa i chęci sprawienia radości swoim kibicom.

Tak też rozpoczęli kolejną część meczu i prowadzili już nawet 28:22. Armani Jeans jednak, jak przystało na bardziej renomowany zespół nie dawało za wygraną i zaledwie po chwili zbliżyło się do drużyny trenera Luki Bechiego. Najskuteczniej w ekipie Armani Jeans grał Maurice Taylor, który do przerwy miał na swoim koncie 10 punktów, trafiając pięć z sześciu rzutów z gry.

Cały czas mecz toczył się w ten sposób, że gdy tylko Angelico uzyskiwała kilka punktów przewagi, a Armani Jeans odrabiało tę stratę, to gospodarze ponownie odskakiwali. Tak też było na początku trzeciej kwarty. Miejscowi prowadzili już 39:32, jednak wystarczyło tylko kilka akcji i goście z Mediolanu znów byli tylko jeden punkt za Angelico. O równej postawie obu ekip niech świadczy fakt, że druga i trzecia kwarta zakończyły się remisem 37:37.

Ostatnie dziesięć minut to dokładne odzwierciedlenie pierwszych trzech kwart. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu i przewaga jednego zespołu wynosiła zaledwie jeden punkt. Tak też było na minutę przed końcem, kiedy to drużyna Piero Bucchiego prowadziła 62:61. Do końca regulaminowego czasu był jednak remis 66:66 i potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry lepsi byli już gospodarze, którzy od 43 minuty meczu przegrywali, a punkty na wagę zwycięstwa zdobył Valerio Spinelli. Dzięki temu Angelico Biella dokonuje kolejnej niespodzianki w tegorocznych play off i w półfinałowej rywalizacji remisuje z Armani Jeans Mediolan 1-1. Kolejny mecz już we wtorek w Mediolanie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był koszykarz Armani Jeans - David Hawkins, który zdobył 25 punktów w całym meczu. W ekipie gospodarzy wyróżnili się - Luca Garri (14 punktów) i Joe Smith (15 punktów i pięć asyst).

Stan rywalizacji: 1-1

Angelico Biella - Armani Jeans Mediolan 82:81 (19:18, 14:14, 23:23, 10:11, dogr. 16:15)
(Garri 14, Smith 13, Gaines 11, Jerebko 11 - Hawkins 25, Hall 12, Taylor 10, Mordente 9)