BCL: lider za mocny dla mistrza Polski, fatalne procenty Anwilu Włocławek

To nie był dobry mecz Anwilu Włocławek. Na hiszpańskiej ziemi mistrz Polski przegrał z UCAM CB Murcia 70:78. Sytuacja w grupie robi się fatalna podobnie, jak skuteczność włocławian na linii rzutów wolnych.

Krzysztof Kaczmarczyk
Nikola Marković PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Nikola Marković
"Rottweilery" pomimo fatalnej skuteczności niemal do końca miały nadzieję na odwrócenie losów pojedynku z liderem swojej grupy. Niestety za włocławianami ciągnęło się fatalne pięć minut drugiej kwarty i... brak skuteczności na linii rzutów wolnych.

Mistrzowie Polski dobrze weszli w mecz i do połowy drugiej kwarty nie odstawali od faworytów. Włocławianie dobrze bronili, a po punktach Josipa Sobina prowadzili nawet 29:28.

Wtedy zaczął się jednak pięciominutowy koszmar. Hiszpanie zakończyli pierwszą połowę serią 22:1 i na przerwę schodzili z dwudziestopunktowym prowadzeniem.

Po zmianie w końcu coś drgnęło. Co prawda włocławianie dadal nie trafiali z linii rzutów wolnych, ale w końcu przełamali się w rzutach z dystansu. To pomogło zmniejszyć straty, a UCAM CB prowadziło już tylko 57:49. Na więcej gospodarze nie pozwolili. W końcówce ponownie odskoczyli i zrobiło się 73:56. Aaron Broussard trafił jeszcze dwie "trójki", kolejną dołożył Michał Michalak, ale Anwil dogonić rywali z Murcii już nie zdołał.

Bez dwóch zdań najlepszym zawodnikiem "Rottweilerów" był Nikola Marković - Serb zaliczył 16 "oczek" (7/11 z gry), 5 zbiórek, 3 przechwyty i 2 asysty. Skuteczniejszy był jedynie Michalak - ten zapisał na swoim koncie 17 punktów.

48 procent z linii rzutów wolnych. Podopieczni Igora Milicicia spudłowali 12 z 23 prób. Zabrakło też punktów ważnych ogniw. Chase Simon nie wykorzystał żadnego z siedmiu rzutów z gry, Vladimir Mihailović miał z kolei 1/7, a Jarosław Zyskowski 1/6.

UCAM CB Murcia - Anwil Włocławek 78:70 (23:21, 27:9, 13:22, 15:18)

UCAM: Ovie Soko 16, Alex Urtasun 14, Milton Doyle 13, Sadiel Rojas 10, Askia Booker 9, Luka Mitrović 8, Emanuel Cate 4, Brad Oleson 2, Dino Radoncić 2, Damjan Rudez 0.

Anwil: Michał Michalak 17, Nikola Marković 16, Mateusz Kostrzewski 9, Aaron Broussard 6, Kamil Łączyński 6, Josip Sobin 6, Jarosław Zyskowski 5, Szymon Szewczyk 3, Vladimir Mihailović 2, Chase Simon 0.

Basketball Champions League, grupa A (2018/2019)