Euroliga: CCC Polkowice pewne na wyjeździe, mistrzynie Polski walczą o play-off

Arcyważną wygraną w Eurolidze odniosły koszykarki CCC Polkowice. W środę na wyjeździe podopieczne Marosa Kovacika pokonały Mithrę Castors Braine 94:71. To piąty triumf "Pomarańczowych" na europejskich parkietach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Styliani Kaltsidou (z piłką) Materiały prasowe / Materiały prasowe / Michał Rygiel / Na zdjęciu: Styliani Kaltsidou (z piłką)
Dobry okres dla CCC Polkowice trwa. W weekend aktualne "Pomarańczowe" sięgnęły po Puchar Polski, a w środę poszły za ciosem i odniosły ważny triumf w Eurolidze.

Chcąc zachować szansę na udział w fazie play-off CCC musiało wygrać w Belgii i - pomimo fatalnego początku meczu - zdołały odwrócić jego losy i ostatecznie wygrać bardzo pewnie, bo różnicą aż 23 "oczek".

Jeszcze w końcówce pierwszej kwarty gospodynie prowadziły 29:16. Wówczas "trójkę" odpaliła Styliani Kaltsidou, a gra mistrzyń Polski ruszyła - szczególnie w ofensywie - weszła na wyższy poziom.

Skuteczne zagrania greckiej skrzydłowej dały CCC impuls, a jej seria punktów w drugiej kwarcie dodała energii drużynie. Do Kaltsidou dostosowały się koleżanki z drużyny, a po "trójce" Fagbenle polkowiczanki objęły prowadzenie, którego w drugiej połowie już nie oddały.

Rozpędzonego CCC gospodynie dopaść już nie potrafiły, a na finiszu podopieczne Marosa Kovacika nie pozostawiły już złudzeń gospodyniom wygrywając ostatecznie 94:71.

Kaltsidou ostatecznie zaliczyła zapisała na swoim koncie 18 "oczek". Dwa mniej dołożyła Tiffany Hayes. 8 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst zapisała w swoich statystykach Johannah Leedham-Warner. CCC wygrało piąty mecz i awansowało na 4 - premiowane awansem do play-off - miejsce w swojej grupie.

Mithra Castors Braine - CCC Polkowice 71:94 (29:19, 16:29, 15:19, 11:27)

Mithra Castors: Albina Razheva 13, Celeste Trahan-Davis 12, Antonia Delaere 10, Emmanuella Mayombo 9, Karlie Samuelson 9, Mariona Ortiz 7, Eleanna Christinaki 5, Manon Grzesinski 3, Brandi Harvey-Carr 3.

CCC: Styliani Kaltsidou 18, Tiffany Hayes 16, Temi Fagbenle 13, Jasmine Thomas 10, Weronika Gajda 9, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Lynetta Kizer 9, Johannah Leedham-Warner 8, Karolia Puss 2, Julia Tyszkiewicz 0.