I liga: mecz rzutów wolnych w Kutnie. Polfarmex uciekł beniaminkowi

Na zakończenie 20. kolejki I ligi koszykarze Polfarmexu Kutno pokonali AZS AGH Kraków 80:66. Środowy mecz obfitował w przewinienia, a obie drużyny często stawały na linii rzutów wolnych.

Patryk Neumann
zespół Polfarmexu Kutno w sezonie 2018/2019 Materiały prasowe / Polfarmex Kutno / Na zdjęciu: zespół Polfarmexu Kutno w sezonie 2018/2019
AZS AGH Kraków chciał na pięciu porażkach zakończyć fatalną serię. W Kutnie zaczął dobrze i po dziewięciu minutach prowadził 20:9. Goście trafili 7/12 prób z gry, a gospodarze w tym czasie 2/15. Polfarmex jednak się przebudził i już przed końcem pierwszej kwarty po serii 8:2 znacząco zmniejszył dystans. W drugiej odsłonie wyszedł na prowadzenie, ale do rozstrzygnięcia było daleko.

Po zmianie stron gospodarze szybko odskoczyli na kilkanaście punktów i kontrolowali zawody. Zwyciężyli ostatecznie wyraźnie (80:66). W tym spotkaniu nie brakowało przewinień, choć 32 z 47 fauli obie drużyny popełniły w pierwszej połowie. W związku z tym koszykarze wykonywali sporo rzutów wolnych. Zwycięska ekipa trafiła 24/33 próby, a rywale tylko 12/27.

Polfarmex odniósł ósme zwycięstwo w sezonie. AZS AGH pozostał z sześcioma wygranymi meczami i do środowego przeciwnika traci już dwa punkty. Do tego ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań, bo u siebie uległ 75:86.

W Polfarmexie punktowało 10 koszykarzy. Nie było za to wyraźnego lidera. Najwięcej "oczek" (12) rzucił Jakub Fiszer. Dla Akademików trafiało tylko siedmiu graczy. Iwan Wasyl zdobył 18, a Maciej Koperski 15 punktów. Mało więc prawdopodobne, że po tym spotkaniu ktoś trafi do piątki kolejki.

Polfarmex Kutno - AZS AGH Kraków 80:66 (17:22, 24:15, 22:15, 17:14)

Polfarmex: Fiszer 12, Gospodarek 10, Matyszkiewicz 10, Andrzejewski 9, Marek 9, Obarek 8, Sobczak 7, Pawlak 6, Majewski 5, Czyżnielewski 4, Żmudzki 0.

AZS AGH: Wasyl 18, Koperski 15, Mamcarczyk 10, Podworski 10, Deja 6, Zych 4, Czerwonka 3, Borówka 0, Dyrda 0, Jakubek 0, Kędel 0, Pachołek 0.