ME koszykarek: Grecja wygrywa z Węgrami w "polskiej grupie"

Niecodzienna nieskuteczność rywalek pozwoliła reprezentacji Grecji odnieść pewne zwycięstwo nad Węgrami. Spotkanie to otwierało rywalizację w grupie B mistrzostw Europy koszykarek, w której występuje także reprezentacja Polski.

Mateusz Kołodziej

Rywalizacja w grupie B rozpoczęła się od niespodzianki. I choć zwycięstwo Greczynek do sensacji zaliczać nie można, rozmiary w jakich grecki zespół wygrał z Węgrami już tak.

Tymczasem już pierwsza połowa rozwiała marzenia węgierskich kibiców o zwycięstwie. Podopieczne Laszlo Ratgebera grały na dramatycznie słabej skuteczności. Dodajmy, że Węgierki zdobyły w pierwszych 20 minutach zaledwie 12 punktów!

Węgierki z dobrej strony pokazały się jedynie w trzeciej kwarcie, którą wygrały 20:10. 22 punktowa strata na półmetku meczu okazała się jednak barierą nie do przejścia i z zasłużonego zwycięstwa 59:43 cieszyć się mogły podopieczne Kostasa Missasa. Najskuteczniejsze w greckim zespole okazały się Styliani Kaltsidou i Evanthia Maltsi, które zdobyły po 19 punktów.

O 19:30 drugi mecz w grupie B. Reprezentacja Polski zmierzy się z gospodyniami imprezy, Łotyszkami.

Grecja - Węgry 59:43 (16:4, 18:8, 10:20, 15:11)