EBL: bardzo ofensywny mecz w Starogardzie Gdańskim dla Polpharmy. Kociewskie Diabły pokonały Legię Warszawa

Bardzo ofensywny mecz na Kociewiu. Polpharma Starogard Gdański pokonała przed własną publicznością Legię Warszawa 102:97 na pożegnanie bieżącego sezonu Energa Basket Ligi. Aż sześciu zawodników gospodarzy zakończyło spotkanie z podwójną zdobyczą.

Piotr Dobrowolski
zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański Materiały prasowe / Daniel Szczypior/ Polpharma / Na zdjęciu: zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański
Już po przebiegu pierwszej kwarty można było spodziewać się ofensywnego meczu w Hali miejskiej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Ani Polpharma, ani Legia Warszawa nie dbały za bardzo o obronę, a skupiły się na konstruowaniu kolejnych akcji i zdobywaniu punktów. Goście razili przede wszystkim "trójkami", raz po raz dziurawiąc kosz gospodarzy. Gdy ta część spotkania zakończyła się wynikiem 28:31, można było przypuszczać, że na Kociewiu "pęknie setka".

Ku uciesze kibiców, tę barierę przekroczyli tylko ich pupile. O ile druga odsłona była wyrównana - choć dobra dyspozycja w tym fragmencie Michaela Hicksa pozwoliła miejscowym "odskoczyć" na siedem punktów (47:40) - to zwycięstwo zapewnili oni sobie postawą w trzeciej kwarcie.

Goście zaczęli pudłować, co było wodą na młyn dla Polpharmy. Punkty zdobywali niemal wszyscy gracze - poza Adamem Brenkiem - a sześciu z nich zakończyło zawody z podwójną zdobyczą. Kapitalna postawa Kociewskich Diabłów w ostatnich dwóch minutach trzeciej części, gdy pozwolili przeciwnikom uzbierać jedynie sześć "oczek", przesądziła o losach pojedynku.

W ostatniej odsłonie podopieczni Artura Gronka kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie dając sobie wydrzeć zwycięstwa. Mimo iż dwoili się i troili Filip Matczak oraz Michał Kołodziej, to nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na stronę Legii.

Gospodarze rozdali 24 asysty, a autorem aż dziewięciu z nich był Justin Bibbins. Do swojego dorobku dołożył 18 punktów.

Polpharma Starogard Gdański - Legia Warszawa 102:97 (28:31, 24:23, 29:20, 21:23)

Polpharma: Bibbins 18, Struski 15, Kemp 14, Prahl 12, Gołębiowski 11, Bussey 10, Hicks 9, Młynarski 4, Dzierżak 4, Załucki 3, Davis 2, Brenk 0.

Legia: Kowalczyk 18, Prewitt 15, Matczak 15, Karolak 13, Soluade 11, Kołodziej 8, Nowerski 7, Pinder 6, Patiejew 2, Konopatzki 2, Linowski 0, Bilbao 0.

Czy tak wysoki wynik meczu w Starogardzie Gdańskim jest dla Ciebie zaskoczeniem?