NBA. Poznaliśmy najlepszych debiutantów sezonu 2018/2019

Stu najważniejszych amerykańskich dziennikarzy powiązanych z NBA oddało swoje głosy na najlepszych debiutantów minionego sezonu. Bez większych niespodzianek, Luka Doncic oraz Trae Young uzyskali największą możliwą liczbę punktów.

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Luka Doncić Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Luka Doncić
Choć delikatnym faworytem wydaje się być Luka Doncić, to o miano najlepszego debiutanta sezonu 2018/2019 równie zaciekle walczył będzie Trae Young. Obaj panowie jednogłośnie zostali wybrani do pierwszej piątki NBA All-Rookie Team uzyskując maksymalne do zdobycia 200 punktów w głosowaniu dziennikarzy. Tuż za ich plecami uplasował się zawodnik Phoenix Suns, wybrany z pierwszym numerem zeszłorocznego draftu, DeAndre Ayton. Centra ekipy z Arizony tylko pięciu dziennikarzy nie widziało w swoim pierwszym składzie debiutantów, co nadal wydaje się być dość sporym zaskoczeniem.

Dalsze wybory nie były już tak oczywiste, a pierwszą piątkę "rookies" uzupełnili Jaren Jackson z Memphis Grizzlies oraz Marvin Bagley, zawodnik Sacramento Kings. Tym sposobem, pierwszy raz od 1985 roku spotkaliśmy się z sytuacją, w której pierwszy skład NBA All-Rookie Team jest idealnym odzwierciedleniem pierwszych pięciu wyborów dokonanych przez drużyny w drafcie poprzedzającym sezon. Wówczas, w najlepszym składzie pierwszoroczniaków znaleźli się Hakeem Olajuwon, Sam Bowie, Michael Jordan, Sam Perkins oraz Charles Barkley.

Wyniki głosowania do NBA All-Rookie First Team

Zawodnik Drużyna Liczba głosów do 1. składu Liczba głosów do 2. składu Suma punktów
Luka Doncić Dallas Mavericks 100 - 200
Trae Young Atlanta Hawks 100 - 200
DeAndre Ayton Phoenix Suns 95 5 195
Jaren Jackson Jr Memphis Grizzlies 60 39 159
Marvin Bagley III Sacramento Kings 56 44 156

W drugim składzie pierwszoroczniaków również można powiedzieć, że obyło się bez większych niespodzianek. Najwięcej głosów otrzymali w niej zdecydowanie najbardziej wyróżniający się w ubiegłym sezonie Shai Gilgeous-Alexander z Los Angeles Clippers oraz Collin Sexton z Cleveland Cavaliers, gdzie obaj zdobyli łącznie ponad 130 punktów w głosowaniu. Za ich plecami uplasowali się Landry Shamet, Mitchell Robinson oraz Kevin Huerter, który co ciekawe w oczach jednego dziennikarza powinien znaleźć się w pierwszym składzie "rookies". Z zaciekawieniem będziemy czekać na opublikowanie szczegółowego raportu z głosowania, aby zobaczyć, kto go tam umieścił. Wyniki głosowania do NBA All-Rookie Second Team

Zawodnik Drużyna Liczba głosów do 1. składu Liczba głosów do 2. składu Suma punktów
Shai Gilgeous-Alexander Los Angeles Clippers 40 58 138
Collin Sexton Cleveland Cavaliers 39 54 132
Landry Shamet Los Angeles Clippers 3 79 85
Mitchell Robinson New York Knicks 3 71 77
Kevin Huerter Atlanta Hawks 1 43 45

Ogłoszenie najlepszego debiutanta odbędzie się na oficjalnej gali wręczenia nagród za sezon regularny. Odbędzie się ona 24 czerwca, a poprowadzi ją Shaquille O'Neal. Wśród trójki nominowanych, bez niespodzianki, znajdują się Luka Doncic, Trae Young oraz DeAndre Ayton.

Czytaj także: NBA. Lonzo Ball może odejść z Los Angeles Lakers
Czytaj także: NBA. Liga ogłosiła finałowe trójki kandydatów do nagród indywidualnych 2018/19

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek o Lotto Ekstraklasie. "Dopiero europejskie puchary zweryfikują jej poziom"
Kto powinien otrzymać nagrodę najlepszego debiutanta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×