Sparingi. W Dąbrowie Górniczej MKS gorszy od Polpharmy, koncertowa trzecia kwarta gości

Dzięki znakomitej trzeciej kwarcie koszykarze Polpharmy Starogard Gdański odmienili losy pojedynku i mogli cieszyć się z wygranej w Dąbrowie Górniczej, gdzie pokonali miejscowy MKS 89:76.

Krzysztof Kaczmarczyk
Dominic Artis Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Dominic Artis
Widać, że to mecz kontrolne - spotkanie w Dąbrowie Górniczej miało tak naprawdę dwie zupełnie inne połówki.

W pierwszej, na parkiecie dominowali gospodarze, którzy mocno weszli w mecz (12:2). Potem co prawda dali się dojść, ale w drugiej kwarcie MKS prowadził rekordowo 47:34.

Po wyjściu z szatni wszystko się jednak odmieniło, a gracze z Kociewia byli nie do zatrzymania w ofensywie - szczególnie w trzeciej kwarcie, w której trafili m.in. pięciokrotnie z dystansu.

"Farmaceuci" w trzeciej ćwiartce nie tylko odrobili wszystkie straty, ale i wyszli na prowadzenie, którego potem już nie oddali. W kluczowych minutach ważne rzuty z dystansu trafił Bartosz Jankowski, a pod koszem punktował Brett Prahl.

Polpharma zatem od zwycięstwa rozpoczęła serię sparingów przed nowym sezonem. Przeciwko MKS-owi najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Marcina Lichtańskiego był Daniel Gołębiowski, autor 19 "oczek". Dwa mniej zaliczył Jankowski.

W MKS-ie po 14 punktów zapisali Dominic Artis, Robert Johnson i Bryce Douvier. Trener Michał Dukowicz nadal musi sobie radzić bez nominalnych środkowych. Darrell Harris przechodzi rehabilitację po urazie, z kolei podstawowy środkowy jeszcze nie dotarł do Polski.

W kadrze Polpharmy natomiast nie ma już Silasa Melsona (nie przeszedł testów medycznych), a jeszcze nie doleciał jego zastępca Darnell Edge. Farmaceuci w Dąbrowie Górniczej rozegrają jeszcze jeden mecz - w niedzielę ich rywalem będzie zespół BK Pardubice.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 76:89 (23:21, 26:20, 17:30, 10:18)

MKS: Robert Jonson 14, Dominic Artis 14, Bryce Douvier 14, Filip Put 12, Jakub Kobel 10, Iwan Wasyl 6, Marek Piechowicz 4, Radosław Chorab 2, Konrad Dawdo 0.

Polpharma: Daniel Gołębiowski 19, Bartosz Jankowski 17, Michał Kołodziej 14, Brett Prahl 13, Isaiah Wilkins 9, Paweł Dzierżak 7, Maciej Bojanowski 6, Aleksander Załucki 4, Jakub Motylewski 0.

Która z drużyn zakończy sezon 2019/2020 na wyższej pozycji w ligowej tabeli Energa Basket Ligi?