Mistrzostwa świata w koszykówce. Chiny - Polska. Marcin Gortat przeżywał mecz Biało-Czerwonych. "Potrzebuję melisy"

"To jest o wiele lepsze zwycięstwo niż z Wenezuelą! Brawo dla chłopaków!" - napisał na Twitterze Marcin Gortat po wygranej Polaków z Chinami na MŚ koszykarzy. Były lider Biało-Czerwonych bardzo przeżywał mecz swoich kolegów.

Grzegorz Wojnarowski
Marcin Gortat Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: Marcin Gortat
Najbardziej znany polski koszykarz od kilku sezonów nie występuje już w drużynie narodowej, ale czuje się mocno związany z kadrą Mike'a Taylora. W czasie dramatycznego boju Biało-Czerwonych z Chińczykami, zakończonego wygraną 79:76 po dogrywce, Gortat często reagował na boiskowe wydarzenia wpisami na Twitterze.

"Jeszcze druga połowa. Trzymamy kciuki" - napisał były zawodnik Orlando Magic, Phoenix Suns i Washington Wizards, gdy Polacy prowadzili do przerwy 39:35.

Później, gdy w dramatycznej końcówce sędziowie skrzywdzili nasz zespół, odgwizdując wyimaginowany faul jednego z polskich graczy, Gortat stwierdził, że była to decyzja, mówiąc delikatnie, beznadziejna. Wówczas odpowiedział mu bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz, który nazwał to sędziowskim skandalem.

W ostatnich sekundach emocji było na boisku tyle, że gwiazdor naszej koszykówki  myślał o zażyciu czegoś na uspokojenie.

Skrytykował też chińskich graczy za popełnienie błędu pięciu sekund w kluczowym momencie. Jego zdaniem na poziomie MŚ takie wpadki są niedopuszczalne.

A gdy już wygrana Polaków stała się faktem, Gortat ocenił ją znacznie wyżej, niż wygraną 80:69 z Wenezuelą w pierwszym meczu naszej drużyny w turnieju. "Brawa dla chłopaków!" - podkreślił.

Po dwóch rundach spotkań mistrzostw świata koszykarzy 2019 Biało-Czerwoni mają w dorobku dwa zwycięstwa i są już pewni awansu do kolejnej fazy. Ich następnym rywalem będą reprezentanci Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy przegrali zarówno z Wenezuelą, jak i z Chinami.

- Dwa zwycięstwa i pewny awans. Polacy liderami grupy A!

Czy Polacy zdołają awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata w koszykówce?