Mistrzostwa świata w koszykówce. "Pier****** hańba!". Andrew Bogut wściekły na sędziów

Australia w półfinale MŚ 2019 przegrała z Hiszpanią 88:95. Andrew Bogut po ostatnim gwizdku był wściekły na sędziów tego spotkania.

Dawid Borek
Dawid Borek
Andrew Bogut (w środku) PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: Andrew Bogut (w środku)
To była prawdziwa wojna. Do rozstrzygnięcia półfinałowej konfrontacji między Australią a Hiszpanią potrzebne były aż dwie dogrywki - po 50 minutach walki górą byli Hiszpanie, choć Andrew Bogut uważa, że to niesprawiedliwy wynik.

- Pier****** hańba! - krzyczał gwiazdor reprezentacji Australii w mix-zone. - Google, gdzie jest siedziba tej pier******* FIBA? - mówił wściekły środkowy tuż przed wejściem do australijskiej szatni.

Co tak rozwścieczyło Boguta? Odpowiedź jest prosta: sędziowie. Zdaniem Australijczyka arbitrzy popełnili krzywdzące jego drużynę błędy.

Swoją drogą Bogut wyrażał swoje niezadowolenie jeszcze w trakcie spotkania z Hiszpanią. Na osiem sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, po odgwizdaniu jego przewinienia na Marcu Gasolu, Bogut wykonał gest "pieniędzy". W ten sposób sugerował, że sędziowie są przekupieni.

W finale mistrzostw świata w koszykówce reprezentacja Hiszpanii zagra ze zwycięzcą półfinału Argentyna - Francja. Australijczycy zmierzą się z kolei w meczu o trzecie miejsce z przegranym drugiego półfinału.

MŚ w koszykówce. Duża premia dla Polaków za ćwierćfinał. Ile? 600 tysięcy? "Kwota jest znacznie większa"

Czy Bogut miał słuszne pretensje do arbitrów?