I liga. Udany debiut Radosława Hyżego. Pierwsze zwycięstwo Timeout Polonii 1912 Leszno

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kamil Chanas (z piłką)
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kamil Chanas (z piłką)

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Timeout Polonia. W 3. kolejce I ligi koszykarzy z Leszna po raz pierwszy poprowadził trener Radosław Hyży. Jego nowy zespół wygrał z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko 79:64.

Ta informacja krążyła w koszykarskim środowisku od kilku dni, ale Timeout Polonia 1912 Leszno dopiero kilka godzin przed piątkowym meczem potwierdziła, że nowym trenerem wielkopolskiej drużyny został Radosław Hyży. Debiut szkoleniowca przypadł na mecz z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko, którą kilka lat temu prowadził w I lidze. Do tego w zespole beniaminka na zasadzie umowy szkoleniowej gra kilku koszykarzy Śląska Wrocław, czyli ostatniej drużyny prowadzonej przez Radosława Hyżego.

Początek piątkowego meczu był wyrównany. Obie drużyny popełniały sporo błędów. Zetkama Doral Nysa Kłodzko w pierwszej połowie miała 11 strat. Gospodarze złapali właściwy rytm w drugiej kwarcie. Zdobyli 15 punktów z rzędu i wygrywali 36:21. Później przydarzył im się słabszy okres, ale po 20 minutach i tak mieli sporą zaliczkę (43:31).

Zobacz najlepszych graczy 2. kolejki I ligi

Szkoleniowiec Timeout Polonii od początku starał się wprowadzić swój styl gry. Jego zespół sporo rzucał z dystansu, a sam trener często rotował składem. Miał jednak, w czym wybierać. W pierwszej połowie błyszczał Kamil Chanas, który zdobył 16 punktów (6/7 z gry). Nieskuteczny był Filip Dylewicz (2/7), ale miał dziewięć zbiórek w obronie i trzy asysty.

W drugiej połowie Timeout Polonia kontrolowała sytuację utrzymując kilkanaście punktów przewagi. Gospodarze trafili 58 proc. prób za dwa oraz 10/29 rzutów trzypunktowych. Na minus można im natomiast zapisać 16 strat. Kamil Chanas skończył zawody z 23 "oczkami" (9/11). Filip Dylewicz do 15 zbiórek dołożył osiem punktów, a double-double skompletował Hubert Pabian (17 punktów i 11 zbiórek). Podkoszowy rozdał również cztery asysty. Wśród przyjezdnych najlepszy był Jarosław Bartkowiak (15 punktów i osiem zbiórek).

Po trzech meczach zespoły z Leszna i Kłodzka legitymują się takim samym bilansem (1-2). Pozostałe spotkania 3. kolejki odbędą się w sobotę (czytaj więcej tutaj)

Timeout Polonia 1912 Leszno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 79:64 (19:15, 24:16, 18:18, 18:15)

Timeout Polonia: Chanas 23, Pabian 17, Sanny 12, Dylewicz 8, Sirijatowicz 7, Skibniewski 5, Milczyński 3, Trubacz 3, Krawczyk 1.

Zetkama Doral Nysa: Bartkowiak 15, Malesa 11, Zagórski 10, Żeleźniak 9, Wojciechowski 8, Tomczak 5, Madziar 4, Kutta 2, Nowicki 0, Weiss 0.