EBL. Horror na własne życzenie. GTK Gliwice ograło Śląsk Wrocław, Brandon Tabb z rekordem punktowym

GTK Gliwice właściwie zareagowało na lekcję z Włocławka. Podopieczni Pawła Turkiewicza pokonali we Wrocławiu tamtejszy Śląsk 84:81. 28 punktów dla GTK zdobył Brandon Tabb.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brandon Tabb Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Piotr Kieplin / Na zdjęciu: Brandon Tabb
GTK prowadziło niemal od początku meczu i długo grający fatalnie w ataku Śląsk nie był w stanie zbliżyć się do gliwiczan.

Wszystko odmieniło się w końcówce spotkania. Dwie minuty przed końcem gliwiczanie prowadzili 84:72 i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki.

Śląski jednak zaczął odrabiać straty i w końcówce doprowadził do akcji, w której mógł doprowadzić do dogrywki. "Trójka" Kamila Łączyńskiego nie doszła jednak celu i GTK odniosło trzeci triumf w sezonie. Trzeci odniesiony na wyjeździe.

GTK swój ostatni mecz przegrało różnicą aż 44 punktów. Tydzień od meczu we Włocławku miał być wstrząsem i chyba ten eksperyment się udał. Gliwiczanie we Wrocławiu od początku byli zespołem lepszym.

Śląsk nie istniał w ataku. W pierwszej połowie solidnie punktował tak naprawdę tylko Łączyński. To jednak było zdecydowanie za mało. Gdy w drugiej kwarcie "odpalił" Tabb GTK szybko zbudowało solidną przewagę i długo kontrolowało wynik.

Defensywa Śląska najpierw miała problemy z zatrzymaniem Joe Furstingera, a potem Tabba. Wrocławianie sami jednak grali źle w ataku. Długo w mecz wejść nie potrafił Mathieu Wojciechowski, a siebie nie przypominał Devoe Joseph. To wszystko sprawiało, że GTK swobodnie brnęło do mety.

Podopieczni Turkiewicza cztery minuty przed końcem prowadzili 80:62. Śląsk w dwie minuty zliczył jednak serię 10:0 i zaczął wierzyć, że nie do końca wszystko jest stracone. Ważne rzeczy robił Torin Dorn, a goście popełniali błąd za błędem.

Wrocławianie mieli dwie szanse na odmianę losów meczu. Najpierw jednak blokiem popisał się Tabb, a potem zza łuku spudłował Łączyński. GTK wygrało trzeci raz na wyjeździe. Tym razem zagrało bez Kacpra Radwańskiego, który czeka na wyniki badania kolana.

28 "oczek" zaliczył Tabb, który wykorzystał 12 z 21 rzutów z gry. 15 punktów i 9 zbiórek dołożył Furstinger, który wypadł bardzo dobrze na tle "bladych" Aleksandera Dziewy i Michaela Humphrey'a. Nowy nabytek Danny Gibson dodał 1/7 z gry.

WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice 81:84 (18:22, 18:26, 19:17, 26:19)

Śląsk: Kamil Łączyński 17, Torin Dorn 15, Devoe Joseph 12, Mathieu Wojciechowski 9, Michał Gabiński 8, Aleksander Dziewa 6, Andrew Chrabascz 6, Michael Humphrey 5, Danny Gibson 3, Jakub Musiał 0.

GTK: Brandon Tabb 28, Joe Furstinger 15, Duke Mondy 15, Milivoje Mijović 14, Payton Henson 6, Dawid Słupiński 4, Łukasz Diduszko 2, Mateusz Szlachetka 0, Piotr Hałas 0.