EBL. Demolka w Szczecinie. MKS Dąbrowa Górnicza bez liderów rozbity przez Kinga

MKS Dąbrowa Górnicza do Szczecina przyjechał poważnie osłabiony, ale tak wysokiej przegranej chyba się jednak nie spodziewał. Szukający przełamania King rozgromił rywala aż 97:44.
Krzysztof Kaczmarczyk
Cleveland Melvin Materiały prasowe / Materiały prasowe / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Cleveland Melvin

Bardzo jednostronny pojedynek w Szczecinie. King do bólu wykorzystał braki kadrowe rywala i wygrał różnicą aż 53 punktów!

Podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa od początku rzucili się na dąbrowian. Seryjnie trafiali zza łuku. MKS przy braku Dominica Artisa i Roberta Johnsona miał ogromne problemy w ataku o czym najlepiej świadczy liczba zdobytych punktów w całym meczu.

- Czas wrócić na zwycięską ścieżkę - rzucił przed meczem Cleveland Melvin, obecnie zawodnika Kinga, a w poprzednim sezonie MKS-u. Amerykanin miał w tym swój duży udział kompletując double-double.

Dąbrowianie od początku skazywani byli na pożarcie. Na domiar złego już w pierwszej minucie dwa przewinienie popełnił Bryce Douvier. Michał Dukowicz, szkoleniowiec MKS-u, miał problem, a rywale od początku mieli wytyczony jeden cel - wygrana.

Gospodarze przed przerwą trafiali jak w transie z dystansu - w tym elemencie mieli 10/18. Dzięki temu na przerwę King schodził prowadząc różnicą 20 "oczek". Przerwa nie mogła wiele zmienić, a w zasadzie po zmianie stron było jeszcze gorzej.

Tym razem szczecinianie pod koszem zaczęli wykorzystywać Adama Łapetę, a dąbrowianie zaczęli popełniać seryjne straty. Doszła do tego fatalna skuteczność, która ostatecznie zatrzymała się na liczbie 22 (m.in. 2/22 zza łuku). Co frustrujące nie wpadały też rzuty wolne - MKS miał mniejszy procent skuteczności rzutów z linii w porównaniu z "trójkami" szczecinian.

King zrobił swoje. 19 punktów uzbierał Paweł Kikowski, a wspomniany Melvin dołożył 17 "oczek" (8/12 z gry), 10 zbiórek, 3 przechwyty i 2 bloki. Gospodarze potrzebowali meczu na przełamanie i trafił im się wybitnie bezbronny rywal.

King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 97:44 (25:12, 22:15, 21:11, 29:6)

King: Paweł Kikowski 19, Cleveland Melvin 17 (10 zb), Ben McCauley 11, Dustin Ware 9, Adam Łapeta 9, Mateusz Bartosz 7, Jakov Mustapić 6, Dominik Wilczek 5, Thomas Davis 4, Michał Ostrowski 4, Maciej Kucharek 3, Maciej Majcherek 3.

MKS: Jakub Kobel 13, Filip Put 12, Bryce Douvier 7, Darrell Harris 4, Konrad Dawdo 3, Michael Fraser 3, Patryk Wieczorek 2, Iwan Wasyl 0, Marek Piechowicz 0.