EBL. Zabójczy obwód Startu Lublin rozbił BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Tweety Carter kontrolował wszystko

Start Lublin rozgrywa wielki sezon i potwierdza to każdym kolejnym występem. W niedzielny wieczór podopieczni Davida Dedka ograli we własnej hali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:72, a wielki mecz rozegrał Tweety Carter.

Krzysztof Kaczmarczyk
Tweety Carter WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Tweety Carter
10 zwycięstw i zaledwie dwie porażki - taki bilans w Energa Basket Lidze ma aktualnie Start Lublin. W meczu ze "Stalówką" tylko na chwilę ostrowianie mogli poczuć, że są w stanie sprawić niespodziankę.

15 punktów i 14 asyst to dorobek Tweety'ego Cartera, absolutnie najlepszego gracza na parkiecie. Kolejny raz obwód Davida Dedka okazał się kluczowy.

BM Slam Stal oprócz tego, że przegrała, to jeszcze straciła Łukasza Wiśniewskiego - doświadczony rzucający podkręcił staw skokowy.

Start rozpoczął koncertowo - w pierwszej kwarcie gospodarze trafili m.in. pięć "trójek", wykorzystując łącznie 10 z 14 rzutów z gry i notując 29 punktów. Ostrowianie zdołali się jednak pozbierać, a prym wiódł doświadczony Filip Dylewicz, którego środkowy Startu nie byli w stanie zatrzymać.

Podopieczni Łukasza Majewskiego przed przerwą doszli rywali na dwa punkty, a po zmianie stron poszli za ciosem - drugą połowę rozpoczęli bowiem od serii 10:0 obejmując prowadzenie 48:40.

Wtedy nogą "tupnął" kapitan Startu. Mateusz Dziemba w kryzysowym momencie trafił dwa rzuty zza linii 6,75 dając wielką energię swojej drużynie. Rozpędzeni gospodarze przemknęli obok rywala niczym ekspres, zamykając kwartę serią 17:2!

W ostatniej części ostrowianie próbowali jeszcze odwrócić losy pojedynku. Wstawki agresywnej defensywy i trochę indywidualnej gry Jay'a Threatta czasem przynosiły efekt, ale Start miał wszystko pod kontrolą - trzy "trójki" dołożył Carter czym definitywnie przypieczętował triumf swojego zespołu.

Obwód lublinian to wielki skarb trenera Dedka w tym sezonie. Agresywni, skuteczni - potrafią narzucić niesamowite tempo i trafić niemal z każdej pozycji. Efekt ich gry widać w ligowej tabeli.

Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:72 (29:17, 11:21, 25:14, 19:20)

Start: Martins Laksa 17, Tweety Carter 15 (14 as), Brynton Lemar 13, Mateusz Dziemba 11, Kacper Borowski 9, Jimmie Taylor 8 (10 zb), Damian Jeszke 8, Roman Szymański 3, Grzegorz Grochowski 0, Bartłomiej Pelczar 0.

BM Slam Stal: Jay Threatt 17, Filip Dylewicz 16, Paulius Dambrauskas 12, Nikola Jevtović 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Jakub Garbacz 6, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Wiśniewski 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.