EBL. Bez niespodzianki w Gdyni, kwadrans Bostica wystarczył do ogrania MKS-u

Asseco Arka Gdynia zgodnie z planem pokonała we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza 95:68. Przemysław Frasunkiewicz oszczędzał liderów - Josh Bostic zagrał 15 minut, zdobył 22 punkty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Josh Bostic WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Josh Bostic
W Gdyni emocji nie było, bo MKS ponownie wystąpił bez swoich liderów - Robert Johnson czeka na wylot do Rosji, Dominic Artis jeszcze nie wrócił po kontuzji, a nowych graczy jeszcze nie ma.

Asseco Arka wygrała po raz ósmy w sezonie i dokonała tego naprawdę małym nakładem sił.

Wystarczy spojrzeć w rubryki statystyczne Josha Bostica. Największa gwiazda ekipy z Gdyni zaliczyła 22 "oczka", wykorzystując m.in. 5 z 7 prób z dystansu.

Pierwsza kwarta dąbrowian mogła napawać optymizmem graczy. MKS trzymał się dzielnie, skutecznie grał Bryce Douvier czy Filip Put - po pierwszej kwarcie goście przegrywali różnicą zaledwie dwóch "oczek".

Potem ożywił się Bostic, który szybko udowodnił, kto rządzi w Gdyni. Lider Asseco Arki w minutę trafił trzy "trójki" i zapoczątkował serię 14:0 swojego zespołu - po tym fragmencie podopieczni Przemysława Frasunkiewicza prowadzili już 38:20.

MKS przegrywał potem różnicą nawet 20 punktów, ale po przerwie zerwał się w pogoń. Ponownie nie do zatrzymania był Douvier, a przyjezdni przegrywali już "tylko" 47:58. Dąbrowianie mogli nawet zejść poniżej dziesięciu punktów straty, ale z dystansu nie trafił Jakub Kobel. I to był moment zwrotny. Gdynianie kwartę zakończyli serię 14:1 i po tym ciosie MKS nie był w stanie już zareagować i wrócić.

Douvier ostatecznie zaliczył 24 "oczka" i 6 zbiórek. 14 punktów dołożył Put. Od kolejnego meczu być może sytuacja kadrowa MKS-u się polepszy, co na pewno ucieszy trenera Michała Dukowicza.

Asseco Arka wygrywając zrobiła to, co powinna. Gdynianie trafili 14 rzutów zza łuku, pewnie wygrali "deskę", wymusili 16 strat i mieli trzy razy więcej asyst (24:8).

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 95:68 (17:15, 35:17, 20:16, 23:20)

Asseco Arka: Josh Bostic 22, Ben Emelogu 16, Leyton Hammonds 11, Krzysztof Szubarga 8, Adam Hrycaniuk 7, Devonte Upson 6, Grzegorz Kamiński 6, Mateusz Kaszowski 5, Wojciech Czerlonko 5, Bartłomiej Wołoszyn 3, Dariusz Wyka 3, Marcin Malczyk 3.

MKS: Bryce Douvier 24, Filip Put 14, Iwan Wasyl 12, Jakub Kobel 8, Darrell Harris 4, Michael Fraser 4, Marek Piechowicz 2, Patryk Wieczorek 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0.