Euroliga. Wielki mecz Barbory Balintovej nie pomógł, Arka Gdynia przegrała z Sopron Basket

Nie udało się przedłużyć nadziei na awans koszykarkom Arki Gdynia. Podopieczne Gundarsa Vetry przegrały 67:77 z węgierskim Sopron Basket i nie mają już szans na najlepszą czwórkę w swojej grupie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Barbora Balintova PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Barbora Balintova
Fatalna trzecia kwarta pogrążyła Arkę. Przed przerwą niemal wszystko w drużynie z Gdyni funkcjonowało należycie.

Po zmianie stron stanął i atak, i defensywa. Rywalki z Sopronu poczuły, że mogą ten mecz przechwycić i tak też uczyniły.

Arce nie pomógł kolejny znakomity występ Barbory Balintovej. Rozgrywająca zaliczyła 19 "oczek", 10 asyst i 5 zbiórek.

Balintova od samego początku ruszył do przodu. U swego oku miała Rebeccę Allen - duet ten zdobył 15 z 17 punktów Arki w pierwszej kwarcie, dzięki czemu gdynianki prowadziły.

W drugiej kwarcie z pomocą przyszły Amalia Rembiszewska czy Angelika Slamova. Ta druga trafiła m.in. trzykrotnie z dystansu, a gospodynie miały nawet osiem punktów przewagi.

Przerwa wybiła jednak Arkę z uderzenia, z kolei rywalki z Węgier powróciły na parkiet zupełnie odmienione. Co prawda po "trójce" Rembiszewskiej gdynianki miały rekordowe dziewięć "oczek" przewagi, ale to Sopron był w natarciu - ostatnie minuty trzeciej kwarty to seria przyjezdnych 8:0.

Arka nie potrafiła zdobyć punktu przez sześć minut, co w końcowym rozrachunku kosztowało ją triumf. Basket Sopron wygrał i dzięki temu pozostał w grze o "czwórkę".

Arka Gdynia - Sopron Basket 67:77 (17:16, 27:22, 10:24, 13:15)

Arka: Barbora Balintova 19 (10 as), Rebecca Allen 14, Amalia Rembiszewska 12, Angelika Slamova 11, Sonja Greinacher 6, Marissa Kastanek 5, Paulina Misiek 0, Kamila Podgórna 0, Anna Winkowska 0.

Sopron: Candice Dupree 18, Jelena Brooks 17, Aleksandra Crvendakić 12, Zsofia Fegyverneky 10 (11 as), Bernadett Hatar 8, Tina Jovanović 8, Briann January 4, Debora Dubei 0.