NBA. Khris Middleton zdobył aż 51 punktów. Zadedykował ten występ Kobemu Bryantowi

Skrzydłowy Milwaukee Bucks, Khris Middleton, w meczu przeciwko Washington Wizards zdobył aż 51 punktów. - To dla niego, w podziękowaniu za wszystko, co zrobił dla tej gry - dedykował swój występ Middleton.

Patryk Pankowiak
Khris Middleton wsadza piłkę do kosza Getty Images / Stacy Revere / Na zdjęciu: Khris Middleton wsadza piłkę do kosza
Khris Middleton pod nieobecność Giannisa Antetokounmpo rzucił rekordowe w karierze 51 punktów i poprowadził Milwaukee Bucks do zwycięstwa nad Washington Wizards. Skrzydłowy zadedykował swój wielki występ zmarłemu w tragicznych okolicznościach Kobemu Bryantowi.

- Kiedy dorastałem, Kobe Bryant był obok Michaela Jordana jednym z moich ulubionych zawodników. Wzorowałem się na jego grze. Wszyscy mówią o Mentalności Mamby. Zdecydowanie chciałbym zadedykować mu ten występ w podziękowaniu za to wszystko, co zrobił dla koszykówki - mówił Khris Middleton, cytowany przez ESPN.

28-latek w 36 minut, które spędził na parkiecie miał też 10 zbiórek i sześć asyst. Trafił 16 na 26 oddanych rzutów z gry, w tym 7 na 10 za trzy oraz wszystkie 12 wolnych. Eric Bledsoe dodał 34 "oczka", zebrał sześć piłek i zaliczył 10 kluczowych podań. Giannisa Antetokounmpo opuścił wtorkowy mecz z powodu drobnych kłopotów z prawym barkiem.

Milwaukee Bucks już do przerwy rzucili rekordowe w historii klubu 88 punktów. Zdobywali w dwóch pierwszych kwartach odpowiednio 42 i 46 punktów. Odnieśli także dziewiąte z rzędu, 41. zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Wizards po zmianie stron próbowali odrobić straty i udało im się doprowadzić do stanu 124:131, ale wtedy dwukrotnie trafił Khris Middleton, co pozwoliło Bucks znów odskoczyć na bezpieczny dystans. Dla klubu ze stolicy 47 punktów wywalczył osamotniony Bradley Beal.

Marcus Smart trafił za trzy na minutę i 50 sekund przed końcem meczu w hali American Airlines Arena, a jego Boston Celtics prowadzili wtedy 104:96. Goście triumfowali finalnie 109:101, co oznacza, że Miami Heat doznali trzeciej porażki na własnym parkiecie.

Brak Jaysona Tatuma nie był problemem dla Celtów, u których 29 punktów wywalczył Gordon Hayward, a 25 miał Jaylen Brown. Pauzował również Enes Kanter, a drużyna z Florydy musiała radzić sobie bez Kendricka Nunna.

Gospodarze walczyli do końca, aby odwrócić losy meczu, ale ani 23 punkty Gorana Dragicia, ani 20 punktów Jimmy'ego Butlera nie wystarczyło. To było drugie spotkanie tych drużyn w sezonie i drugi raz sukces odnieśli Boston Celtics. Ich dwie następne bezpośrednie konfrontacje odbędą się dopiero w kwietniu.

Devin Booker liczy, że zostanie wybrany do rezerw Meczu Gwiazd. 23-latek udowadnia, że na to zasługuje. Teraz przeciwko Dallas Mavericks zdobył 32 punkty, z których 20 rzucił w samej trzeciej, kluczowej kwarcie. Phoenix Suns wygrali tę partię po zmianie stron 48:22, a całe spotkanie 133:104.

- Za każdym razem, kiedy wychodzę na parkiet, staram się reprezentować Phoenix i moje nazwisko najlepiej, jak tylko potrafię. Myślę, że obecność w Meczu Gwiazd dałaby temu miastu coś, na co czeka już bardzo długo - komentował Devin Booker po zwycięstwie nad Mavericks (za ESPN).

Lider Suns trafił w całym meczu 12 na 20 oddanych rzutów z pola, zanotował też sześć zbiórek oraz dziewięć asyst. Pierwszy numer draftu 2018, DeAndre Ayton dodał rekordowe w tym sezonie 31 punktów i zebrał dziewięć piłek. Podkoszowy w niespełna 30 minut wykorzystał 13 na 15 swoich prób.

Dallas Mavericks na nic zdało się 21 "oczek" Luki Doncicia. Oprócz Słoweńca tylko Jose Juan Barea i Jalen Brunson przekroczyli barierę dziesięciu zdobytych punktów. Dla klubu z Teksasu to druga porażka w trzecim ostatnim występie.