BCL. Jedenasta porażka torunian. Polski Cukier uciekł od blamażu w Ankarze

Zaczęło się fatalnie, skończyło - przynajmniej na tablicy wyników - nie najgorzej. Polski Cukier Toruń przegrał w Ankarze z tamtejszym Turk Telekom 87:100. Końcowy wynik w ogóle nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Chris Wright WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Chris Wright
Lider grupy rozpoczął mecz od nokautu! Turk Telekom po siedmiu minutach meczu prowadził już 23:3.

Gra "Twardych Pierników" wyglądała po prostu fatalnie. Turcy z kolei szybko odjechali i potem swobodnie kontrolowali mecz będąc daleko z przodu.

Na szczęście w końcówce torunianie trochę podgonili i finalny wynik zamazał nieco to, co działo się w Ankarze.

Cudu w Ankarze nikt się nie spodziewał - tym bardziej, że wicemistrzowie Polski nie mają już szans na nic, a rywale grają o pierwsze miejsce. Podopieczni Buraka Gorena z łatwością sięgnęli po swoje - zdobyli 100 punktów, trafili 11 z 22 rzutów z dystansu i mieli 60 procent skuteczności rzutów z gry.

Rozpoczęli od mocnego uderzenia i przed przerwą torunianie po prostu nie istnieli. Rekordowo Turk Telekom prowadził nawet różnicą 29 "oczek" - po "trójce" T.J. Campbella było już 54:25.

Po zmianie stron było nieco lepiej. Seria rzutów zza łuku w połączeniu z akcją 2+ Damiana Kuliga nawet wprawiło w zdenerwowanie trenera Gorena, który poprosił o przerwę - gospodarze byli jednak o 21 punktów przed Polskim Cukrem.

Torunianie zdecydowanie łatwiej zdobywali punkty, ale nie oznaczało to, że dystans malał. Zawodnicy z Ankary wszystko mieli pod kontrolą, nawet pomimo aż 32 straconych punktów w ostatniej części.

19 punktów wywalczył Chris Wright. Cieszyć może niezła dyspozycja Kuliga, który dopiero co wrócił po kolejnej kontuzji. W Ankarze uzbierał 11 "oczek", 7 zbiórek i 5 asyst.

Turk Telekom Ankara  - Polski Cukier Toruń 100:87 (30:14, 27:17, 19:24, 24:32)

Turk Telekom: Muhammed Baygul 18, Mustapha Fall 16, T.J. Campbell 15, Kyle Wiltjer 14, Nick Johnson 9, Egemen Guven 6, C.J. Harris 6, Metin Turen 5, Enes Taskarin 3, Safak Edge 3, Efe Besok 3, Polat Kaya 2.

Polski Cukier: Chris Wright 19, Damian Kulig 11, Alade Aminu 11, Karol Gruszecki 8, Aaron Cel 8, Jakub Schenk 8, Kyle Weaver 7, Aleksander Perka 7, Keith Hornsby 6, Bartosz Diduszko 2.

Basketball Champions League, grupa A (2019/2020)