NBA. Paula George'a może czekać kolejna przerwa. Graczowi LA Clippers odnowiła się kontuzja

Zawodnik Los Angeles Clippers, Paul George, w starciu z Boston Celtics doznał kolejnej już w tym sezonie kontuzji. Skrzydłowego prawdopodobnie czeka więc kolejna przerwa od koszykówki.

Dawid Siemieniecki
Paul George (z lewej) oraz Danny Green Getty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Paul George (z lewej) oraz Danny Green
Z zaledwie czterema punktami zakończył pojedynek z Boston Celtics Paul George. Skrzydłowy Los Angeles Clippers, w przegranym po aż dwóch dogrywkach pojedynku, na parkiecie spędził niecałe 15 minut, a w drugiej połowie nie pojawił się już na placu gry. Jeden z liderów zespołu z Miasta Aniołów w drugiej kwarcie doznał naderwania mięśnia dwugłowego lewego uda i udał się do szatni.

Na razie trudno powiedzieć, na ile poważny to uraz, ale jest to odnowienie kontuzji, przez którą George zmuszony był już pauzować w styczniu w 10 kolejnych starciach. Nie miało to jednak wielkiego wpływu na grę Clippers, którzy pod nieobecność jednego z liderów osiągnęli bilans 8-2.

- Nie było najmniejszego sensu, dla nas jako drużyny, aby Paul wychodził na drugą połowę. Czeka nas teraz przerwa na weekend gwiazd i liczymy, że w tym czasie dojdzie do siebie - powiedział po spotkaniu z Celtami trener ekipy z Los Angeles, Doc Rivers. Łącznie w trwającym sezonie, z powodów różnych urazów, George opuścił już 21 spotkań.

Obecnie Clippers - z bilansem 37-18 - zajmują 3. miejsce w konferencji zachodniej, depcząc po piętach Denver Nuggets (38-17). Jednocześnie muszą mieć się na baczności, bowiem tuż za ich plecami czają się Utah Jazz, mający na swoim koncie 36 wygranych i 18 porażek.

NBA All-Star Weekend. Collin Sexton zastąpi Tylera Herro w meczu wschodzących gwiazd ligi >>

Czy Los Angeles Clippers utrzymają 3. miejsce na Zachodzie?