Poleciały iskry. Williams i Ennis rzucili się na siebie w meczu NBA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Marvin Williams i James Ennis
Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Marvin Williams i James Ennis

Marvin Williams i James Ennis spięli się na parkiecie w sobotnim meczu fazy play off. Doszło do przepychanki, interweniować musieli sędziowie, trenerzy i inni zawodnicy.

Milwaukee Bucks po jednostronnym spotkaniu pokonali w sobotę Orlando Magic 121:107 i objęli prowadzenie w pierwszej rundzie fazy play off Konferencji Wschodniej 2-1, ale na parkiecie iskrzyło. Starli się  i .

Do awantury doszło na 5 minut i 39 sekund przed końcem drugiej kwarty przy wyniku 53:34 dla Bucks.

Williams i Ennis walczyli o zbiórkę i doszło między nimi do przepychanki. Gracz Magic odepchnął skrzydłowego Bucks, a ten nie pozostał dłużny, uderzył go barkiem i również odepchnął.

Była też ostra wymiana słów, podczas której 34-latek chwycił o cztery lata młodszego Ennisa za koszulkę. Ten zerwał ucisk mocnym ciosem w rękę Williamsa. Szybko interweniowali sędziowie i trenerzy, którzy rozdzielili koszykarzy.

Marvin Williams i James Ennis zostali wyrzuceni z parkietu i nie dokończyli już sobotniego meczu. Liga NBA może ich jeszcze dodatkowo ukarać tak, jak miało to miejsce w przypadku Antetokounmpo i jego uderzenia głową w zawodnika Washington Wizards. Wtedy aktualny MVP został zawieszony na jedno spotkanie.

Williams został wyrzucony z parkietu po raz piąty w karierze, a drugi w play offach. James Ennis nigdy wcześniej nie został odesłany do szatni za agresywne zachowanie.

Bucks do triumfu poprowadził Giannis Antetokounmpo, który zdobył 35 punktów, 11 zbiórek i siedem asyst w zaledwie 31 minut. Grek trafił 12 na 14 oddanych rzutów z pola i 9 na 12 wolnych. Magic nie pomógł nawet fakt, że zaaplikowali rywalom 19 prób z dystansu. Czwarty mecz serii odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:30 czasu polskiego.

Wynik:

Orlando Magic - Milwaukee Bucks 107:121 (23:31, 20:39, 34:29, 30:22) (Augustin 24, Vucevic 20, Ross 20, Fournier 13 - Antetokounmpo 35, Middleton 17, Lopez 16)

Stan serii: 2-1 dla Bucks

Czytaj także: Skandal podczas meczu NBA. Montrezl Harrel dopuścił się rasistowskiego wybryku 10-0 na koniec meczu i 3-0 w serii! Celtics są o krok od awansu i wyeliminowania 76ers