Euroliga. Znakomita inauguracja Zenitu. Mateusz Ponitka z kolegami ograli Anadolu Efes

Genialna inauguracja Zenitu Sankt Petersburg w Eurolidze. Mateusz Ponitka z kolegami pokonali 73:69 w Stambule jednego z faworytów całych rozgrywek, ekipę Anadolu Efes. Reprezentant Polski miał oczywiście swój wkład w sukces.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Ponitka (z piłką) Getty Images / Aykut Akici / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (z piłką)
Wymarzony początek Zenit Sankt Petersburg w Eurolidze. Rosyjski zespół w przerwie pomiędzy sezonami dokonał solidnych zmian w kadrze zespołu, a te przynoszą efekty.

- Pokazaliśmy charakter i znaleźliśmy drogę, jak zmienić ten mecz na naszą korzyść - skomentował mecz Xavier Pascual, hiszpański trener Zenitu.

Siedem minut przede końcem Anadolu Efes Stambuł prowadził 61:53 i był na najlepszej drodze do zwycięstwa. Zenit zdecydowanie jednak poprawił defensywę, czym finalnie zdołał odwrócić losy pojedynku.

Triumf cztery sekundy przed końcem zapewnił Zenitowi najlepszy na parkiecie Kevin Pangos. Sprowadzony z "Dumy Katalonii" rozgrywający wykorzystał dwa rzuty wolne ustalając wynik pojedynku, w którym skompletował 23 punkty i rozdał 7 asyst.

Swój wkład w wygraną miał też Mateusz Ponitka. Kapitan Zenitu w 18 minut spędzonych na parkiecie uzbierał 4 punkty (0/2 z gry i 4/4 z linii rzutów wolnych), 4 zbiórki i 2 asysty. Ponitka to nasz rodzynek na euroligowych parkietach.

Kolejny mecz Zenit rozegra w czwartek 8 października - wtedy do Sankt Petersburga zawita naszpikowana gwiazdami FC Barcelona.

Solidne tąpnięcie we Włocławku - Dejan Mihevc zwolniony z Anwilu!
"Wielki plusk spadającego do Wisły kamienia". Polski Cukier z upragnionym przełamaniem

Czy Mateusz Ponitka to aktualnie najlepszy polski koszykarz?