EBLK. Transfer last minute nie pomógł. Kathleen Doyle odmieniła mecz na korzyść PSI Enea

Kathleen Doyle szalała w drugiej połowie meczu, a jej ekipa PSI Enea Gorzów Wielkopolski pokonała Basket 25 Bydgoszcz 75:68. Zagraniczny kwartet Dariusza Maciejewskiego załatwił mecz.

Krzysztof Kaczmarczyk
Agnieszka Szot-Hejmej i Magdalena Szajtauer PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Agnieszka Szot-Hejmej i Magdalena Szajtauer
Ciekawy mecz w Gorzowie Wielkopolskim z happy endem dla miejscowej drużyny. Bohaterką spotkania Kathleen Doyle.

Amerykańska obwodowa 17 ze swoich 19 punktów zdobyła po przerwie, kiedy to gospodynie odrobiły straty i budowały swoją przewagę.

W pierwszej połowie gra gospodyń falowała. Dobrze dysponowana Cheridene Green robiła co mogła, ale to bydgoszczanki były minimalnie lepsze - gospodynie grały nerwowo, przed przerwą popełniły aż 12 strat.

Po zmianie stron gorzowska maszyna ruszyła - szalała Doyle, nie do zatrzymania była też Megan Gustafson (19 punktów i 9/10 z gry). Od stanu 40:40 gospodynie zaliczyły serię 11:1, przejmując kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Rekordowo gorzowianki prowadziły 66:51 po "trójce" Doyle. Rywalki co prawda zdobyły siedem "oczek" z rzędu, a w końcówce trafiły jeszcze dwa rzuty z dystansu, ale podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie dały sobie już wyrwać triumfu z rąk.

Przyjezdne pokazały charakter, a Shante Evans, która dopiero w sobotę wieczorem pojawiła się w Bydgoszczy 16 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Skuteczniejsza była tylko Janessa "Chucky" Jeffery.

Wśród gospodyń Doyle i Gustafson zaliczyły po 19 punktów, Green dołożyła 16 "oczek", 9 zbiórek i 4 asysty. Wygranej nie byłoby również, gdyby nie pomoc niezbędnej dla całej gorzowskiej układanki Katarzyny Dźwigalskiej (6 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst).

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Basket 25 Bydgoszcz 75:68 (11:16, 18:14, 22:13, 24:25)

PSI Enea: Kathleen Doyle 19, Megan Gustafson 19, Cheridene Green 16, Borislava Hristova 9, Katarzyna Dźwigalska 6, Dominika Owczarzak 3, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Karolina Matkowska 0.

Basket 25: Janessa Jeffery 17, Shante Evans 16, Lauren Ervin 12, Julie McBride 10, Angelika Stankiewicz 4, Magdalena Szajtauer 3, Karina Michałek 3, Elżbieta Międzik 3.