EBL. HydroTruck znokautowany w 4. kwarcie. Pierwszy triumf PGE Spójni Raczyńskiego

PGE Spójnia Stargard obroniła własny parkiet i pokonała HydroTruck Radom 84:71. To pierwsze zwycięstwo w roli pierwszego trenera Macieja Raczyńskiego.

Patryk Pankowiak
koszykarze PGE Spójni WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: koszykarze PGE Spójni
Trzy wyrównane kwarty i deklasacja w czwartej. PGE Spójnia w ostatnich 10 minutach sobotniego spotkania znokautowana HydroTruck. Gospodarze, prowadzeni po raz pierwszy przez trenera Macieja Raczyńskiego, który zastąpił na tym stanowisku zawieszonego przez klub w swoich obowiązkach Jacka Winnickiego, rozpoczęli decydujący fragment od zrywu 23-3.

To przesądziło o ich triumfie. PGE Spójnia dopięła swego i triumfowała na własnym parkiecie 84:71. Podniosła się po ostatniej porażce z Enea Astoria Bydgoszcz.

Radomianom paliwa wystarczyło na 30 minut. Podopieczni Roberta Witki schodzili z parkietu na tarczy po raz czwarty z rzędu, a już ósmy w tym sezonie.

Filip Zegzuła rzucił dla HydroTrucka 15 punktów, ale zabrakło skuteczności ich amerykańskich liderów. Dayon Griffin miał dziewięć punktów oraz sześć strat, trafił tylko 3 na 12 oddanych prób z pola, a Nickolas Neal uzbierał zaledwie siedem "oczek" i wykorzystał przy tym marne 3 na 14 rzutów.

Gospodarze zwyciężyli nawet pomimo faktu, że w całym meczu trafili tylko trzy rzuty za z dystansu! Próbowali 18 razy. Dwa rzuty za trzy trafił Raymond Cowels, a jeden Baylee Steele. Wygrali jednak w walce pod tablicami w stosunku 48-33 i popełnili o pięć strat mniej, niż rywale.

PGE Spójnia zagrała zespołowo. Czterech zawodników przekroczyło barierę 10 zdobytych punktów. Ricky Tarrant zapisał przy swoim nazwisku 16 "oczek", a Filip Matczak 13. Tomasz Śnieg miał siedem asyst w 34 minuty, a Tarrant zebrał sześć piłek. Drużyna prowadzonego przez Macieja Raczyńskiego wygrała trzeci mecz w sezonie 2020/2021.