Suzuki I liga. Wysokie zwycięstwo Rawlplug Sokoła w derbach Podkarpacia. Ofensywny popis Dzików Warszawa

Derby Podkarpacia to zawsze jeden z hitów Suzuki I ligi. W tym sezonie jednak obu drużynom daleko do ścisłej czołówki. W zaległym meczu 4. kolejki Rawlplug Sokół Łańcut wygrał z Miastem Szkła Krosno 94:73.

Patryk Neumann
Rawlplug Sokół Łańcut Materiały prasowe / Sebastian Maślanka/PTG Sokół Łańcut / Na zdjęciu: Rawlplug Sokół Łańcut
Gospodarze zaczęli od prowadzenia 7:3. Już jednak w pierwszej kwarcie byli w sporych opałach, bo przegrywali 18:27. Na koniec tej części z dystansu trafił jeszcze Michał Jankowski. W kolejnej odsłonie Miasto Szkła uzyskało nawet 11 punktów przewagi (34:23), ale dało się dogonić.

Po 20 minutach Rawlplug Sokół przegrywał 45:48, ale trzecią kwartę zaczął od serii 11:3. To dało prowadzenie 56:51. Krośnianie utrzymywali się w grze, a ich rywale po raz kolejny trafili za trzy w ostatniej akcji kwarty. Tym razem zrobił to Patryk Pełka. Krośnianie jeszcze raz się zbliżyli (71:69). Nie uniknęli oni szóstej porażki w sezonie, a przesądziła o tym seria 18:2, która dała Rawlplug Sokołowi komfortową przewagę (89:71).

Rawlplug Sokół miał znakomitą skuteczność w rzutach za dwa punkty (19/24). W pierwszej połowie gospodarze pomylili się dwa, a po przerwie trzy razy. Aż tak dobrze nie było w rzutach trzypunktowych, choć ilościowo to właśnie ten element zrobił różnicę (15/36 przy 9/26 Miasta Szkła).

Sześciu koszykarzy Rawlplug Sokoła zdobyło 10 lub więcej punktów. Wyróżnił się Bartłomiej Karolak - 17 punktów (5/7 za trzy). Kacper Majka zdobył 13 punktów (5/5 za dwa) i rozdał dziewięć asyst. Miasto Szkła miało dwóch liderów. Alan Czujkowski uzyskał 25 punktów (10/17 z gry) i 11 zbiórek, a Dariusz Oczkowicz dołożył 16 punktów (4/7 za trzy).

Rawlplug Sokół powoli odrabia straty z początku sezonu i z bilansem 7-6 awansował na piątą lokatę. Identyczny bilans mają też Dziki Warszawa, które wskoczyły na szóste miejsce. Drużyna prowadzona od kilku dni przez trenera Pawła Turkiewicza odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W środę łatwo poradziła sobie z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko (92:60).

Goście doznali 13. porażki w sezonie i wyraźnie odstają od pozostałych ekip zaplecza EBL. W zaległym spotkaniu 8. kolejki Zetkama Doral Nysa przegrała wszystkie kwarty, choć zaczęła obiecująco, bo od prowadzenia 14:8. Gospodarze szybko odpowiedzieli serią 10 punktów, a w kolejnych minutach całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia. Rekordowo wygrywali 91:56.

Zetkama Doral Nysa popełniła aż 31 strat przy 12 Dzików. Trener miejscowych najwięcej zastrzeżeń może mieć do rzutów wolnych - zaledwie 3/10 to fatalny wynik. Liderami Dzików byli Patryk Gospodarek - 19 punktów (8/9 za dwa) oraz sześć asyst i Paweł Krefft - 17 punktów (4/6 za trzy).