EBLK. Derby Gdyni bez niespodzianki, mistrzynie dały lekcję młodzieży

W rozegranym awansem meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet VBW Arka Gdynia pokonała GTK Arkę Gdynia 101:56. Mistrzynie zatem dały solidną lekcję koszykówki młodszym koleżankom.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Arki Gdynia WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: koszykarki Arki Gdynia
Mistrzynie Polski wróciły do ligowej rywalizacji po 32 dniach przerwy. Tak długa przerwa spowodowana była "bańką" w Eurolidze, a potem koronawirusem w drużynie.

Na przetarcie po tak długiej przerwie podopieczne Gundarsa Vetry zmierzyły się w derbach Gdyni z drugą Arką i zanotowały pewny triumf. Inaczej jednak być nie mogło. Nawet w momencie, w którym łotewski trener oszczędzał swoje kluczowe koszykarki.

Alice Kunek w 20 minut miała 21 punktów wykorzystując wszystkie swoje sześć prób z dystansu. Laura Miskiniene skompletowała double-double, a swoje minuty doskonale wykorzystała Aldona Morawiec.

Lider Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczął spokojnie, ale w trzeciej kwarcie wskoczył na wyższy poziom - trzecią kwartę VBW Arka wygrała aż 34:8 i to ta część meczu w dużej mierze zadecydowała o tak wysokiej wygranej.

Wśród pokonanych 11 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst uzbierała Julia Niemojewska. Rozgrywająca GTK miała jednak problemy ze skutecznością - wykorzystała zaledwie 2 z 9 rzutów z gry. Jelena Skerovic w meczu tym nie mogła jeszcze skorzystać z usług Karoliny Stefańczyk, która zdecydowała się na zmianę barw i opuściła Enea AZS Poznań.

VBW Arka Gdynia - GTK Arka Gdynia 101:56 (24:15, 21:13, 34:8, 22:20)

VBW Arka: Alice Kunek 21, Aldona Morawiec 17, Artemis Spanou 13, Laura Miskiniene 12 (11 zb), Barbora Balintova 9, Sonja Greinacher 8, Amalia Rembiszewska 7, Kamila Podgórna 6, Angelika Slamova 5, Magdalena Szymkiewicz 3.

GTK Arka: Marta Marcinkowska 15, Julia Niemojewska 11, Justyna Rudzka 10, Alicja Żytkowska 8, Julia Bazan 5, Kamila Borkowska 4, Alicja Płotka 3, Aleksandra Homza 0.