EBL. Ciężki nokaut w derbach Trójmiasta. Trefl Sopot zmiótł Asseco Arkę Gdynia

Fatalny występ Asseco Arki Gdynia. W derbach Trójmiasta Trefl Sopot rozbił swoich rywali zza miedzy 100:71. Tak jednostronnego pojedynku tych dwóch zespołów jeszcze nie było.

Krzysztof Kaczmarczyk
Trefl Sopot WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Trefl Sopot
Drużyna Przemysława Frasunkiewicza znajduje się ostatnio w kryzysie, ale nikt nie spodziewał się takiego lania w tak prestiżowej konfrontacji. Trefl zdeklasował Arkę.

Gospodarze czekali na powrót do gry Krzysztofa Szubargi i w końcu się doczekali. Doświadczony rozgrywający miał przywrócić Arce błysk. W środę uzbierał 14 "oczek" i był najskuteczniejszy w swojej drużynie. Na niewiele się to jednak zdało.

Trefl odjechał od samego początku i wprost gniótł rywali z każdą kolejną minutą - w drugiej kwarcie prowadził już nawet 41:19. Grał mocno w defensywie, zdominował walkę na tablicach i wyprowadzał zabójcze kontry.

Na nic zdała się długa odprawa Frasunkiewicza w przerwie meczu, po której Arka niemal spóźniła się na drugą połowę. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Trefl nawet na chwilę nie spuścił z tonu i intensywności gry "trzymając" swoją przewagę w okolicy 30 punktów.

Sopocianie zaliczyli "setkę", a ośmiu zawodników zdobyło pomiędzy 9 a 15 punktów. Trefl walkę na tablicach wygrał 44:23 i trafił 10 rzutów z dystansu. W efektownej wygranej nie przeszkodziło 17 strat. Podopieczni Marcina Stefańskiego wyglądali jak drużyna z innej ligi.

Arka przegrała czwarty mecz z rzędu. Trzy z nich różnicą 35, 33 i 29 punktów. Gdynianie szybko muszą się otrząsnąć, bo z taką formą za chwilę będą musieli spoglądać za siebie, bo walczące o utrzymanie zespoły są tuż, tuż.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 71:100 (15:23, 14:28 22:25, 20:24)

Arka: Krzysztof Szubarga 14, Michał Kołodziej 11, Filip Dylewicz 10, Adam Hrycaniuk 8, Igor Wadowski 7, Bartłomiej Wołoszyn 7, Łukasz Walkowiak 5, Marcin Malczyk 3, Jakub Kobel 2, Marcin Kowalczyk 2, Mateusz Kaszowski 1, Michał Pluta 1.

Trefl: Darious Moten 15, Karol Gruszecki 13, Nuni Omot 13, Paweł Leończyk 12, Dominik Olejniczak 11, Martynas Paliukenas 10, Łukasz Kolenda 9, Michał Kolenda 9, T.J. Haws 4, Witalij Kowalenko 3, Sebastian Walda 1, Daniel Ziółkowski 0.