EBL. Asseco Arka Gdynia w głębokim kryzysie. Śląsk Wrocław bezlitosny dla rywali

WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 102:63. To piąta kolejna porażka podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza, których Śląsk wręcz rozjechał.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marcin Kowalczyk i Strahinja Jovanović PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marcin Kowalczyk i Strahinja Jovanović
Już swobodnie można mówić o głębokim kryzysie Arki. Tym razem ekipa z Trójmiasta przegrała we własnej hali różnicą aż 39 punktów. I nie ma tutaj żadnego znaczenia, że po drugiej stronie był rozpędzony Śląsk.

Jeszcze przed meczem okazało się, że Arka zagra bez Krzysztofa Szubargi. Ten wrócił do gry na derby z Treflem, ale szybko okazało się, że kontuzja pleców nie do końca jest zaleczona. Aktualnie pytanie brzmi, czy popularny "Szubi" w ogóle wróci do gry jeszcze w tym sezonie.

Bez swojego lidera gospodarze wyglądali naprawdę blado. Gdynianie w meczu ze Śląskiem w miarę trzymali się rywali do połowy drugiej kwarty - wtedy po skutecznej akcji Filipa Dylewicza przegrywali "tylko" 25:35.

Śląsk pierwszą połowę zakończył serią 9 punktów z rzędu, a drugą rozpoczął od trzech trafień z dystansu - po tej serii ciosów gra Arki zupełnie się posypała. Trzecią kwartę wrocławianie wygrali aż 37:12 trafiając łącznie aż 7 rzutów zza linii 6,75.

Goście rekordowo prowadzili różnicą nawet 47 "oczek" (89:42). Arka nie miała żadnego argumentu, żeby postawić się rywalom, który finalnie zaliczyli 102 punkty grając na skuteczności 59 procent rzutów z gry. Siedmiu zawodników uzbierał dwucyfrową zdobycz punktową.

Z Arki uszło powietrze. Ekipa Przemysława Frasunkiewicza zdobyła zaledwie 2 punkty z szybkiego ataku. Dla porównania rywale takich punktów zdobyli aż 32. Gospodarze popełnili też 20 strat, które Śląsk zamienił na 26 "oczek". Zespół z Trójmiasta zdecydowanie potrzebuje wstrząsu, bo już piąta kolejna porażka, a styl najlepiej zostawić bez komentarza.

Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław 63:102 (14:23, 16:27, 12:37, 21:15)

Arka: Filip Dylewicz 15, Adam Hrycaniuk 12 (10 zb), Igor Wadowski 10, Michał Kołodziej 7, Bartłomiej Wołoszyn 5, Jakub Kobel 4, Marcin Kowalczyk 4, Mateusz Kaszowski 4, Michał Pluta 2, Łukasz Walkowiak 0, Marcin Malczyk 0.

Śląsk: Strahinja Jovanović 19, Ellijah Stewart 14, Akos Keller 14, Mateusz Szlachetka 13, Ivan Ramljak 13, Kyle Gibson 10, Aleksander Dziewa 10, Szymon Tomczak 4, Michał Gabiński 3, Jakub Musiał 2.