EBLK. Bez zaskoczenia w Gdyni, VBW Arka nie dała szans toruńskiej Enerdze

Mistrzynie Polski pozostają bez porażki w Energa Basket Lidze Kobiet. VBW Arka Gdynia pokonała Energę Toruń 94:57. Po raz kolejny w ekipie Gundarsa Vetry znakomicie funkcjonował rzut z dystansu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marissa Kastanek i Łucja Grzenkowicz PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marissa Kastanek i Łucja Grzenkowicz
Trudno było spodziewać się niespodzianki, gdy na teren niepokonanego mistrza przyjeżdża zespół, który do tej pory ledwo wygrał dwa mecze.

"Katarzynki" zagrały rozegrały jednak niezłą pierwszą połowę, ale po zmianie stron VBW Arka szybko rozstrzygnęła losy pojedynku - samą trzecią kwartę gdynianki wygrały 26:9.

Dodatkowo na starcie ostatniej ćwiartki Energa straciła dobrze dysponowaną Aleksandrę Pszczolarską (12 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki), którą zniesiono z parkietu z powodu kontuzji nogi.

Arka wygrała finalnie różnicą aż 37 punktów. Podopieczne Gundarsa Vetry wykorzystały 14 z 26 prób z dystansu. W elemencie tym brylowały Alice Kunek (4/5) i Kamila Podgórna (4/6).

Koszykarki z Gdyni wygrały swój czternasty kolejny mecz w Energa Basket Liga Kobiet i spokojnie przewodzą w ligowej tabeli. Teraz mogą skupić się na drugiej "bańce" euroligowej. Tam mistrzynie Polski nie zdołały jeszcze poczuć smaku zwycięstwa - kolejne trzy szanse na przełamanie w Pradze.

VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 94:57 (24:20, 20:16, 26:9, 24:12)

Arka: Alice Kunek 18, Kamila Podgórna 16, Marissa Kastanek 15, Angelika Slamova 12, Laura Miskiniene 12 (10 zb), Aldona Morawiec 8, Sonja Greinacher 8, Barbora Balintova 5.

Energa: Sarah Sagerer 18, Aleksandra Pszczolarska 12, Briahanna Jackson 11, Magdalena Ziętara 7, Kamila Podkańska 6, Kirby Burkholder 2, Marta Wieczyńska 1, Łucja Grzenkowicz 0, Martyna Cieminska 0.