EBLK. Spektakl w Polkowicach! Wielki powrót CCC, gwiazdy zrobiły swoje

CCC Polkowice pokonało po znakomitym meczu PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 90:86. Wielki mecz rozegrała Aaryn Ellenberg-Wiley, a jej zespół wrócił z bardzo dalekiej podróży.

Krzysztof Kaczmarczyk
Aaryn Ellenberg-Wiley i Dominika Owczarzak PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Aaryn Ellenberg-Wiley i Dominika Owczarzak
Gorzowianki na decydującą kwartę wychodziły prowadząc 70:60. W kluczowej części nie zdołały jednak zatrzymać rozpędzonych "Pomarańczowych", które parły do przodu z wielką siłą.

CCC miało swoje dwie wielkie bohaterki: Keisha Hampton i Aaryn Ellenberg-Wiley. Pierwsza miała problemy z przewinieniami, ale w sytuacji kryzysowej trener Karol Kowalewski wypuścił swojego "pitbulla z klatki".

Największa gwiazda CCC czwartą kwartę zaczęła od trzech akcji 2+ oraz jednego trafienia z dystansu. Potem "pałeczkę" przejęła Ellenberg-Wiley. Od stanu 81:82 to ona stała się katem rywalek.

Rozgrywająca polkowiczanek grała jak w transie. Doskonale "czytała" defensywę rywalek i punktowała je z zimna krwią. Ellenberg-Wiley zdobyła ostatnich 11 punktów dla CCC w tym trafiając kluczowy rzut z półdystansu na kilkanaście sekund przed końcem. Łącznie w czwartej kwarcie duet Amerykanek zdobył w czwartej kwarcie 28 z 30 punktów całego zespołu!

Gorzowianki nie mają szczęścia do końcówek. Po dogrywce przegrały w Lublinie (równo z końcową syreną trafiła Jennifer O'Neill), a teraz wypuściły z rąk triumf w Polkowicach. Nie pomógł znakomity występ Megan Gustafson, która skompletowała 26 punktów i 13 zbiórek.

Dla CCC wygrana tym cenniejsza, że odniesiona bez Dragana Stanković. - Jej noga nadal jest w kolorze tęczy - przyznał trener Kowalewski. Debiut z kolei zaliczyła Amanda Kantzy - Szwedka w 7 minut zaliczyła 2 "oczka" i 2 zbiórki.

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 90:86 (20:20, 25:24, 15:26, 30:16)

CCC: Aaryn Ellenberg-Wiley 29 (12 as), Weronika Telenga 21, Keisha Hampton 17, Sylwia Siemienas 8, Weronika Gajda 6, Klaudia Gertchen 4, Kamile Nacickaite 3, Amanda Kantzy 2, Alicja Grabska 0.

PSI Enea: Megan Gustafson 26 (13 zb), Borislava Hristova 25, Shatori Walker-Kimbrough 15, Cheridene Green 8, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Dominika Owczarzak 4 (10 as), Agnieszka Szott-Hejmej 3, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0.