EBL. Haney "strzelał" jak szalony, ale Polpharma przegrała pod dogrywce z MKS-em

Dogrywka była potrzebna do rozstrzygnięcia meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański. Ostatecznie z wygranej 102:90 cieszyć mogli się gospodarze. Gościom nie pomogło fantastyczne 7/7 Stevena Haneya z dystansu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Lee Moore Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Lee Moore
Niezły rollercoaster w Dąbrowie Górniczej! Finalnie po 45 minutach wojny z triumfu przybliżającego zespół do gry w fazie play-off cieszyć mógł się MKS.

Dąbrowianie nie weszli najlepiej w mecz - nie byli w stanie zatrzymać Joe Furstingera i przegrywali nawet 30:43. Do "swojej" gry wrócili po przerwie, odrobili straty, wyszli na prowadzenie i przy stanie 75:67 stanęli.

"Farmaceuci" po serii 14:2 byli o krok od wygranej. MKS uratowała jednak szalona "trójka" Andy'ego Mazurczaka, a potem kolejna - na dogrywkę - Michała Nowakowskiego. Polpharma miała szansę na wygraną w regulaminowym czasie, ale skutecznej akcji nie zdołał przeprowadzić Trevon Allen.

Dogrywka była popisem gospodarzy, którzy rozpędzeni parli do przodu, a w ataku udawało im się niemal wszystko - ważne punkty kolekcjonował Milivoje Mijović, a MKS mógł cieszyć się z jedenastej wygranej w sezonie.

27 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst zaliczył niezawodny Lee Moore. Ten w kluczowych momentach otrzymał jednak solidne wsparcie kolegów z drużyny, bo kluczowe rzuty dla losów meczu tym razem nie należały do niego. Dąbrowianie trafili 12 "trójek" i popełnili zaledwie 10 strat.

Wśród gości najskuteczniejszy był Steven Haney, który wykorzystał wszystkie swoje siedem prób zza linii 6,75. 23 "oczka" dołożył Furstinger, a double-double skompletował Allen. Polpharma była o włos, żeby zrównać się liczbą zwycięstw z HydroTruckiem Radom. Stawką tej walki jest utrzymanie w Energa Basket Lidze.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 102:90 (17:23, 23:22, 30:16, 14:23, d. 18:6)

MKS: Lee Moore 27, Elijah Wilson 19, Milivoje Mijović 17, Andy Mazurczak 14, Michał Nowakowski 11, M.J. Rhett 8, Vytenis Cizauskas 2, Marek Piechowicz 2, Jakub Motylewski 2, Michał Kroczak 0.

Polpharma: Steven Haney 25, Joe Furstinger 23, Trevon Allen 22 (10 zb), Sebastian Kowalczyk 10, Grzegorz Surmacz 6, James Washington 5, Peter Olisemeka 2, Jacek Jarecki 0, Sebastian Walda 0.