EBLK. Wróciły koszmary CCC. Mistrzynie sięgnęły po sprawdzone bronie i zasiadły na tronie

W wielkim hicie Energa Basket Ligi Kobiet VBW Arka Gdynia wygrała w Polkowicach z CCC 81:76. "Pomarańczowe" postawiły się mocno, ale serii rywalek nie przerwały - to 19. z rzędu w tym sezonie triumf ekipy Gundarsa Vetry.

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodniczka CCC Polkowice Kamile Nacickaite (w środku) i Alice Kunek (z prawej) z VBW Arki Gdynia PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: zawodniczka CCC Polkowice Kamile Nacickaite (w środku) i Alice Kunek (z prawej) z VBW Arki Gdynia
Zgodnie z przewidywaniami spotkanie w Polkowicach dostarczyło wielkich emocji - szlagier Energa Basket Ligi Kobiet nie zawiódł.

Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej wróciły największe koszmary CCC z pierwszej konfrontacji obu ekip - Arka zaczęła jak szalona trafiać z dystansu.

W samej trzeciej kwarcie trafiły aż sześciokrotnie, a jak w transie grała Alice Kunek. Drugim "katem" polkowiczanek była Laura Miskiniene, autorka solidnego double-double, w postaci 21 "oczek" i 13 zbiórek.

Pomimo tego wszystkiego podopieczne Karola Kowalewskiego niemal do końca były w grze o wygraną - największa w tym zasługa znakomitej Keisha Hampton. Po jej kolejnej udanej akcji na trzy minuty przed końcem CCC przegrywało tylko 74:75. Niestety dwie straty i dwa pudła w połączeniu ze skutecznymi zagraniami Barbory Balintovej dały sukces Arce.

Hampton finalnie uzbierała 26 punktów i 6 zbiórek. Skuteczności brakowało natomiast Aaryn Ellenberg Wiley, która wykorzystała tylko 5 z 15 rzutów z gry. Widać też, że czasu na dojście do formy potrzebuje Dragana Stanković - Serbka w optymalnej formie na pewno będzie odpowiedzią na Miskiniene.

VBW Arka wygrała po raz 19. w sezonie - łącznie z poprzednim to już 40. wygrana z rzędu w EBLK! Sukces w Polkowicach zapewnił gdyniankom pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. CCC na pewno do fazy play-off przystąpi z fotela wicelidera.

CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 76:81 (19:19, 18:19, 18:27, 21:16)

CCC: Keisha Hampton 26, Kamile Nacickaite 15, Aaryn Ellenberg-Wiley 14, Weronika Gajda 8, Dragana Stanković 6, Weronika Telenga 4, Klaudia Gertchen 3, Amanda Kantzy 0.

Arka: Alice Kunek 23 (10 zb), Laura Miskiniene 21 (13 zb), Barbora Balintova 10, Marissa Kastanek 9, Sonja Greinacher 9, Angelika Slamova 3, Artemis Spanou 3, Amalia Rembiszewska 3, Kamila Podgórna 0.