Koszykówka. Co za skuteczność! Znakomity występ Tomasza Gielo w Hiszpanii

MoraBanc Andorra nieoczekiwanie pokonała Valencię BC (84:72) w 24. kolejce hiszpańskiej ligi ACB. Duża w tym zasługa reprezentanta Polski, Tomasza Gielo.

PS
Tomasz Gielo Getty Images / Noelia Deniz/Urbanandsport/NurPhoto / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
Tomasz Gielo w niedzielnym meczu MoraBanc Andorra grał dość krótko, ale każdą z 18 minut wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Reprezentant Polski w tym czasie zdobył aż 16 punktów (1/1 za dwa, 4/7 za trzy i 2/2 z linii rzutów wolnych), a do tego dołożył zbiórkę, asystę oraz przechwyt.

MoraBanc Andorra kiepsko weszła w ten mecz, zdobywając w pierwszej kwarcie zaledwie 12 punktów. W każdej kolejnej ekipa Tomasza Gielo spisywała się coraz lepiej. Już na półmetku prowadziła różnicą pięciu punktów i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 84:72.

Liderem triumfatorów był Clevin Hannah - autor 26 punktów. Gielo ze swoim dorobkiem był drugim najlepiej punktującym graczem zespołu.

W sobotę natomiast bardzo dobry mecz w ACB zaliczył Adam Waczyński. Polak potwierdził swoje umiejętności strzeleckie (4/5 za trzy), a cały mecz zakończył z dorobkiem 15 "oczek". Jego Unicaja Malaga pokonała Movistar Estudiantes (91:77).