EBL. Błyskotliwy występ Stewarta, Trefl wraca do domu z niczym

Trefl Sopot nadal nie znalazł koncepcji, jak postawić się Śląskowi Wrocław. W drugim meczu serii ćwierćfinałów Energa Basket Ligi podopieczni Olivera Vidina wygrali 91:72, a królem parkietu był Elijah Stewart.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Elijah Stewart i Darious Moten Newspix / Sebastian Borowski / Na zdjęciu od lewej: Elijah Stewart i Darious Moten
Trefl chciał wywieźć z Wrocławia minimum jedno zwycięstwo, tymczasem wraca do domu z niczym i całą masą problemów do rozwiązania.

W piątek był bezsilny. W defensywie nie miał pomysłu na zatrzymanie Elijaha Stewarta - Amerykanin fruwał nad obręczami, trafiał z dystansu. Finalnie zapisał 35 punktów, 8 zbiórek i 2 asysty.

Początek meczu mógł napawać sopocian optymizmem - pod koszem dobrze wyglądał Dominik Olejniczak, aktywny był Nuni Omot. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym na parkiecie pojawił się Stewart.

W pierwszej połowie Śląsk jednak nie potrafił się urwać pomimo, że miał 15 zbiórek w ataku i trafił sześć "trójek" (Trefl odpowiednio 0 zbiórek w ataku i dwa celne rzuty zza łuku).

Na drugą połowę wrocławianie wychodzili prowadząc 37:35. Ekipa Oliver Vidin szybko zdołała jednak przejąć inicjatywę, a nie do zatrzymania był Stewart, który po przerwie zdobył aż 21 punktów.

Goście zostali w blokach, nie byli w stanie wstrzelić się z dystansu (3/22 w tym elemencie). W ataku ponownie niewidoczny był Karol Gruszecki, a po bardzo dobrym występie dwa dni wcześniej zniknął Łukasz Kolenda (1/8 z gry). Marcin Stefański ma dużą zagadkę, a jego drużyna jest pod ścianą marząc o awansie do półfinałów.

Teraz seria przenosi się do Sopotu. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek 5 kwietnia (godz. 17:35). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 91:72 (20:20, 17:15, 29:18, 25:19)

Śląsk: Elijah Stewart 35, Strahinja Jovanović 13, Ben McCauley 9, Kyle Gibson 8, Aleksander Dziewa 8, Mateusz Szlachetka 6, Michał Gabiński 5, Ivan Ramljak 3, Jan Wójcik 2, Szymon Tomczak 2, Kacper Gordon 0, Tomasz Żeleźniak 0.

Trefl: Nuni Omot 23, Dominik Olejniczak 12, Nikola Radicević 10, Martynas Paliukenas 9, Paweł Leończyk 6, Michał Kolenda 6, Karol Gruszecki 2, Darius Moten 2, Łukasz Kolenda 2.

stan rywalizacji: 2:0 dla WKS-u Śląsk Wrocław

"Bańka" w Ostrowie wzbudza emocje. Żan Tabak zabrał głos. "Nie wpływa to dobrze na wizerunek koszykówki"