NBA. Doncić zamknął mecz z Lakers, trwa świetna seria Knicks!

Dallas Mavericks pokonali w sobotę Los Angeles Lakers, drugi mecz po kontuzji rozegrał Anthony Davis. Tempa nie zwalniają świetni w ostatnim czasie New York Knicks.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Tom Pennington / Na zdjęciu: Luka Doncić
Luka Doncić trafił za trzy na dwie minuty i 17 sekund przed końcem spotkania, dając Dallas Mavericks prowadzenie 101:91. Teksańczycy finalnie pokonali Los Angeles Lakers 108:93 i odnieśli 33. zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Słoweniec zapisał przy swoim nazwisku 18 "oczek", osiem zbiórek oraz 13 asyst.

Mavericks podnieśli się w tym meczu niesamowicie, bo odrobili nawet 17 punktów straty. Kluczowa była trzecia kwarta, która zakończyła się wynikiem 33:21.

Wielki był też Dwight Powell. Podkoszowy 12 ze swoich najlepszych w tym sezonie 25 punktów rzucił w czwartej, decydującej odsłonie. Gospodarze wystąpili osłabieni brakiem Kristapsa Porzingisa, który w poprzednim spotkaniu skręcił kostkę.

Było to trzecie starcie obu zespołów i drugi sukces Mavericks. Lakers musieli radzić sobie bez LeBrona Jamesa i Kentaviousa Caldwell-Pope'a, ale drugi mecz po kontuzji rozegrał Anthony Davis. Skrzydłowy w 28 minut, które spędził na parkiecie, miał 17 punktów i trzy zbiórki. Trafił tylko 5 na 19 oddanych rzutów z pola, przestrzelił wszystkie sześć prób z dystansu. - To będzie proces - mówił o budowaniu formy przez Davisa trener Frank Vogel. - Gra z nowym zawodnikiem (Andre Drummondem przyp. red). Musi wejść w ciąg meczowy - dodawał Vogel. Aktualni mistrzowie NBA doznali już 25. porażki.

Co za forma! New York Knicks z dziewiątym zwycięstwem z rzędu. To najdłuższa seria nowojorczyków od sezonu 2012/2013, kiedy wygrali dywizję atlantycką. Knicks tym razem pokonali Toronto Raptors 120:103, a 31 punktów i 10 zbiórek zdobył dla nich świetny Julius Randle. RJ Barrett miał 25 "oczek" oraz zebrał 13 piłek, a 19 punktów wywalczył Derrick Rose.

Milwaukee Bucks rozbili na własnym parkiecie osłabionych Philadelphia 76ers 132:94. Joel Embiid pauzował przez drobny uraz barku, Furkan Korkmaz ma skręconą kostkę, a Ben Simmons jest chory. W pełni sił jest za to Giannis Antetokounmpo, który w zaledwie 24 minuty zdobył 24 punkty, 14 zbiórek i siedem asyst.

Rekordowy mecz Michaela Portera. Gracz Denver Nuggets zaaplikował Houston Rockets 39 "oczek" (jego rekord kariery), a drużyna z Kolorado triumfowała u siebie 129:116 i zanotowała 39. sukces w trwających zmaganiach. Porter trafił 13 na 21 rzutów z gry, w tym 8 na 12 za trzy.