NBA. Europa o krok przed USA. Znamy najlepszych w sezonie 2020/21. Tatum skrzywdzony?

Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokić, Stephen Curry, Luka Doncić i Kawhi Leonard - właśnie tak prezentuje się najlepsza piątka NBA za sezon 2020/21. W drugim składzie znalazł się m.in. LeBron James. W All-NBA zabrakło za to miejsca dla Jaysona Tatuma.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Giannis Antetokounmpo i Jayson Tatum Getty Images / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo i Jayson Tatum
To, że w najlepszej piątce NBA za sezon 2020/21 musi znaleźć się miejsce dla MVP sezonu zasadniczego - Nikoli Jokicia - było pewne. To jednak nie on zebrał maksymalną ilość głosów, gdyż nie wszyscy z grona typujących widzieli go w pierwszym składzie. Najlepszym z najlepszych okazał się więc Giannis Antetokounmpo, który otrzymał 100 głosów na 100 możliwych. Poza wspomnianą dwójką w pierwszym zespole All-NBA znaleźli się też Stephen Curry, Luka Doncić i Kawhi Leonard. Europejczycy okazali się więc lepsi od Amerykanów.

Gdyby jednak NBA nie trzymała się sztywnego podziału na pozycje (po dwóch obrońców, skrzydłowych i center), w gronie najlepszych znalazłby się Damian Lillard, który zebrał łącznie większą ilość punktów niż lider Los Angeles Clippers. Tego wyprzedził również Joel Embiid, środkowy Philadelphia 76ers. Oprócz nich do drugiej piątki All-NBA trafili jeszcze Chris Paul, Julius Randle oraz LeBron James. Ostatni z wymienionych w jednym z najlepszych składów znalazł się po raz 17. i jest w tym względzie absolutnym rekordzistą wszech czasów!

Jeśli natomiast chodzi o trzecią piątkę, załapali się do niej Rudy Gobert, Jimmy Butler, Paul George, Bradley Beal oraz Kyrie Irving. I z kolei tutaj najbardziej pokrzywdzonym, ponownie biorąc pod uwagę podział na pozycje, może się czuć Jayson Tatum z Boston Celtics. 23-latek zdobył w sumie 69 punktów (o 8 więcej niż Kyrie), a dwóch głosujących widziało go nawet w pierwszej piątce, podczas gdy gracza Brooklyn Nets nikt.

Tatum to jednak skrzydłowy i w swojej kategorii miał większą konkurencję niż Irving wśród obrońców. Zawodnik Celtów miejsce w trzecim składzie przegrał więc bezpośrednio z Paulem George'em z Clippers. Czy w chwili obecnej faktycznie jest od niego słabszy? Kwestia bardzo dyskusyjna. Brak miejsca w All-NBA oznacza dla Jaysona ponadto sporą stratę finansową.Czytaj także:
Suzuki I liga. Nie Kołobrzeg a Łańcut. Doświadczony rozgrywający wybrał ofertę Sokoła >>
NBA ogłosiła najlepsze defensywne składy sezonu. Wśród graczy duża niespodzianka >>

ZOBACZ WIDEO: Mąż został trenerem i wprowadził ją na najwyższy poziom. "To była najlepsza decyzja w życiu"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Kto jest obecnie lepszym koszykarzem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×