Osłabiony MKS przyjął lekcję w Bydgoszczy. Udany debiut Klavsa Cavarsa

Bardzo pewne zwycięstwo odniosła Enea Abramczyk Astoria w swoim kolejnym sparingowym starciu przed sezonem 2021/22. Bydgoszczanie pokonali u siebie MKS Dąbrowa Górnicza 85:62, który wystąpił jednak w niepełnym składzie.

Dawid Siemieniecki
Michał Krasuski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Krasuski
Bardzo obiecująco wypadł kolejny sparingowy pojedynek w wykonaniu koszykarzy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Artura Gronka bez większych problemów pokonali MKS Dąbrowa Górnicza, wygrywając różnicą aż 23 punktów. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że goście wystąpili w grodzie nad Brdą bez dwóch Amerykanów - Mike'a Lewisa oraz DJ'a Fennera.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, a to głównie za sprawą doświadczonego Josipa Sobina, który bardzo dobrze prezentował się zwłaszcza po atakowanej stronie parkietu. Jego pojedynki z Klavsem Cavarsem, który debiutował w składzie ekipy z grodu nad Brdą, były zresztą ozdobą całego pojedynku. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 37:34 dla gospodarzy.

Po przerwie rozpoczął się jednak festiwal strzelecki miejscowych. Za trzy trafiali m.in. Alan Herndon, Michał Krasuski, Michał Chyliński czy Paul Jorgensen, dzięki czemu prowadzenie zawodników Artura Gronka rosło niemal z każdą minutą. MKS starał się odpowiadać, ale pojedyncze akcje Nica Moore'a nie były w stanie odmienić losów meczu.

Ostatnia kwarta była już jedynie materiałem szkoleniowym dla obu trenerów. Spore minuty w tym okresie otrzymali m.in. Karol Kutta (Astoria) i Wiktor Rajewicz (MKS), którzy kończyli spotkanie jako jedynki w swoich drużynach. W całym pojedynku najjaśniejszą postacią był jednak Krasuski, który zdobył 14 punktów, czterokrotnie trafiając z dystansu.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 85:62

dla Astorii punktowali: Krasuski 14, Domarkas 9, Cavars 8, Herndon 8, Jorgensen 8, Chyliński 7, Nizioł 7, Aleksandrowicz 6, Loncar 6, Zębski 5, Pluta 4, Kutta 3.