Na zmęczeniu wzięli swoje, ale Igor Milicić nie będzie do końca zadowolony

W piątek wrócili z Izraela, w sobotę pokonali rywala. Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała we własnej hali PGE Spójnię Stargard 91:82. Trener Igor Milicić wyciągnął asa z rękawa.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
Mecz ze Spójnią mistrzowie Polski "wzięli z rozpędu", bo na przygotowania czasu nie mieli. Dwie krótkie jednostki treningowe to na pewno nie jest wymarzona sytuacja.

Wszystko za sprawą meczu z Hapoelem Bank Yahav Jerozolima w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Mistrzów Polski nic jednak nie zatrzymało.

Spójnia jednak czuła, że może pokusić się o niespodziankę i od początku grała ambitnie. Stal długo nie była w stanie odjechać - jeszcze w połowie trzeciej kwarty przegrywała tylko 50:51.

Wtedy ostrowianie zaliczyli serię dziewięciu punktów z rzędu, która nieco uspokoiła sytuację. I podopieczni Igora Milicicia zaczęli przejmować inicjatywę. Nie do zatrzymania był James Palmer (11 punktów po przerwie i 8/11 z gry w całym spotkaniu), a ważne akcje kończył też James Florence.

Gdy ten drugi trafił z dystansu, Stal osiągnęła rekordową przewagę i prowadziła 81:64. I zamiast spokojnie kontynuować dobrą grę, przyszło rozprężenie i proste straty - Milicić z tego fragmentu na pewno nie mógł być zadowolony.

Ostrowianie mecz zamknęli definitywnie, gdy z dystansu - zupełnie niepilnowany - przymierzył Denzel Andersson. Mistrzowie mieli 15 punktów przewagi na dwie minuty przed końcem i jasne stało się, że niespodzianki nie będzie.

Przy zmęczeniu liderów duże minuty dostał Igor Wadowski i okazał się prawdziwym dżokerem - w 18 minut uzbierał 12 "oczek" i trzy zbiórki.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard 91:82 (24:26, 24:16, 23:16, 20:24)

Stal: James Palmer 19, Denzel Andersson 17, Trey Drechsel 12, Igor Wadowski 12, James Florence 11, Kobi Simmons 8, Michael Young 7, Michał Pluta 3, Jarosław Mokros 2, Krzysztof Rozpędowski 0.

Spójnia: Justin Gray 18, Daniel Szymkiewicz 15, Jonas Zohore 14, Erick Neal 13, Kacper Młynarski 11, Jake O'Brien 7, Tomasz Śnieg 2, Piotr Niedźwiedzki 2, DOminik Grudziński 0, Szymon Szmit 0, Oliwier Korolczuk 0.