Niemcy byli w szoku. Niesamowity rzut reprezentanta Polski!

Polacy koszykarze przegrali swój drugi mecz w eliminacjach do MŚ 2023. W Lublinie 72:69 lepsi okazali się Niemcy. Ta akcja Jakuba Garbacza była jednak ozdobą.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakuba Garbacz Twitter / Na zdjęciu: Jakuba Garbacz
Nasz rzucający pierwszego okienka reprezentacyjnego pod wodzą Igora Milicicia nie zaliczy do udanych. Niestety MVP ubiegłorocznych finałów Energa Basket Ligi zgubił skuteczność.

W Tel Awiwie w meczu z Izraelem wykorzystał zaledwie 2 z 17 rzutów z gry, spudłował wszystkie 12 prób zza łuku.

Pojedynek z Niemcami był tylko trochę lepszy - tym razem miał 3/13 z gry. Z dystansu trafił trzykrotnie w tym jeden szalony rzut na koniec trzeciej kwarty.

Wydawało się, że to może dać pozytywny impuls, bo Polacy przegrywali już 48:61.  Biało-Czerwoni zdołali jednak wybronić ostatnią akcję w trzeciej kwarcie i została im dosłownie chwila. Piłkę na swojej połowie dostał Jakub Garbacz i pół sekundy przed końcową syreną oddał szaloną próbę, która finalnie okazała się skuteczna.

Rywale tylko złapali się za głowy, ale też nie podłamali się. W ostatniej części zdołali dowieźć arcyważną dla siebie wygraną do końca. Polacy po dwóch meczach zajmują ostatnie miejsce w grupie z bilansem zero zwycięstw i dwóch porażek.